Dzisiaj jest: 28.1.2023, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Młodzi dla bezpieczeństwa

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!

Członkowie Młodzieżowego Zespołu Doradczego Prezydenta Miasta Stargard koordynują ciekawą akcję.

Młodzi dla bezpieczeństwa

Członkowie Młodzieżowego Zespołu Doradczego Prezydenta Miasta Stargard koordynują ciekawą akcję. Będą zbierać niepotrzebne odblaski od uczniów stargardzkich szkół. Zawieszki i przypinki trafią do później do seniorów. Do akcji #odBLASK ŻYCIA może dołączyć każdy, kto znajdzie u siebie takie elementy.
 

Odblaski warto nosić dla własnego bezpieczeństwa i komfortu – dzięki temu wieczorem albo w ciemny, pochmurny dzień jesteśmy widoczni dla kierowców już z odległości około 130-150 m. Nawet niewielki element ma znaczenie. Często mamy w domach przypinki albo zawieszki, które leżą nieużywane. MZD wraz z radnym Rady Miejskiej Krzysztofem Kozłowskim zachęcają do noszenia odblasków, a jeśli ktoś ma ich więcej niż potrzebuje – może je przekazać seniorom. Do 27.01. (piątek) w stargardzkich szkołach będą prowadzone zbiórki takich elementów. W każdej placówce szczegóły określi przewodniczący samorządu albo opiekun. W razie pytań można też skontaktować się z członkami MZD, wysyłając wiadomość na Facebooku albo na adres: mzd@um.stargard.pl.

Młodzieżowy Zespół Doradczy działa w naszym mieście od 2013 r. W ubiegłym roku obrady rozpoczęła już IX kadencja. Członkami MZD są uczniowie stargardzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
 


                Urząd Miejski w Stargardzie

Źródło: Urząd Miejski w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard. Galeria