Dzisiaj jest: 19.4.2024, imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Stary ogólniak, ekonomik i technikum Mieszka I - najlepsze zdaniem ?Perspektyw?

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w naszym województwie według rankingu ?Perspektyw?.

Stary ogólniak, ekonomik i technikum Mieszka I - najlepsze zdaniem ?Perspektyw?

Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w naszym województwie według rankingu „Perspektyw”. Wśród wyróżnionych znalazły się trzy szkoły ze Stargardu.
 

Ranking liceów i techników opiera się na zewnętrznych danych pochodzących z okręgowych komisji egzaminacyjnych, komitetów głównych olimpiad i Systemu Informacji Oświatowej (SIO). Szkoły weryfikują jedynie listę laureatów i finalistów olimpiad. Listy układane są według przejrzystych kryteriów (wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, sukcesy uczniów w olimpiadach i wyniki egzaminów zawodowych w technikach). W tegorocznym zestawieniu nie zabrakło szkół z naszego miasta.

Wśród najlepszych liceów znalazł się stary ogólniak, czyli I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza. Szkoła zajęła 14. miejsce w województwie. W Stargardzie mamy też dwa wyróżnione w rankingu technika. Na 34. miejscu w województwie znalazło się Technikum Zawodowe nr 2 im. Mikołaja Kopernika, czyli popularny „ekonomik”. Trzy pozycje niżej uplasowało się  Technikum Zawodowe nr 1, czyli ZS im. Mieszka I.
 

Najlepszymi szkołami w Szczecinie zostały wybrane: XIII Liceum Ogólnokształcące i Technikum Organizacji Zarządzania (ZS nr 8). Coroczne zestawienie najlepszych szkół w województwach i w całej Polsce zostało przygotowane przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty piąty. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard i blue. Fotorelacja