Dzisiaj jest: 28.1.2023, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Zmiany w Czystym Powietrzu

Dodano: miesiąc temu

Program „Czyste Powietrze” od początku jest skierowany do właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych.

Zmiany w Czystym Powietrzu

Od kilku lat stargardzianie korzystają z dodatkowych pieniędzy m.in. na wymianę starych pieców na paliwo stałe na bardziej ekologiczne urządzenia, instalację centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej, a także ocieplenie budynków oraz wymianę okien i drzwi. Od 2023 r. zmieniły się zasady przyznawania dotacji w ramach programu „Czyste Powietrze”. Warto też pamiętać, że w Urzędzie Miejskim działa Punkt Konsultacyjno-Informacyjny, gdzie wyjaśniamy wątpliwości i pomagamy w załatwianiu formalności.
 

Program „Czyste Powietrze” od początku jest skierowany do właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych. Najnowsze zmiany w przepisach dotyczą m.in. zwiększenia kwot dotacji i możliwości złożenia kolejnego wniosku o dofinansowanie dla tych, który już wcześniej korzystali z tego programu. Szczegółowy regulamin jest tutaj (Czyste Powietrze – program priorytetowy – wersja obowiązująca od 3.01.2023).
 

Dodatkowo stargardzianie cały czas mogą korzystać ze wsparcia w Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym programu. Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 91 578 48 81 i umówić się na spotkanie w Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17). Przed wizytą w UM warto upewnić się, że mamy wszystkie wymagane dokumenty. To zdecydowanie ułatwi wypełnienie i złożenie wniosku o dofinansowanie. W razie wątpliwości zawsze można dopytać o szczegóły telefonicznie.

                Urząd Miejski w Stargardzie

Źródło: Urząd Miejski w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard. Galeria