Dzisiaj jest: 23.3.2023, imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Stargardzcy kierowcy są nieostrożni. Zajęli 52. miejsce w rankingu "szkodowych" miast

Dodano: 3 miesiące temu Autor:

Eksperci porównywarki OC Rankomat opublikowali ranking miast ze "szkodowymi" kierowcami.

Stargardzcy kierowcy są nieostrożni. Zajęli 52. miejsce w rankingu "szkodowych" miast

Eksperci porównywarki OC Rankomat opublikowali ranking miast ze "szkodowymi" kierowcami. Okazuje się, że w Stargardzie jest sporo kierowców, którzy mają za sobą przynajmniej jedną szkodę komunikacyjną.

Stargard znalazł się w połowie zestawienia największych miast w Polce pod względem liczby kierowców deklarujących szkody. Zajęcie 52. miejsca na 84 nie jest powodem do sukcesu. Aż 23,9 proc. kierowców z naszego miasta poszukujących taniego ubezpieczenia OC zadeklarowało, że spowodowało w przeszłości przynajmniej jedną szkodę. Rankomat zbadał, że w Stargardzie modelem auta, którym porusza się najwięcej szkodowych kierowców jest Opel Astra. Statystyki dotyczące kolizji i wypadków wpływają na cenę OC w danym regionie. W naszym mieście średnia składka w III kwartale 2022 r. wyniosła 524 zł.

Celem było sprawdzenie, po których miastach poruszało się najwięcej kierowców przyznających się do spowodowania w przeszłości chociaż jednej szkody. Okazuje się, że najwięcej szkodowych kierowców można było spotkać w Sosnowcu (28,6 proc.), a najmniej w Gnieźnie (17,5 proc.). W skali całego kraju najmniej za OC płacili kierowcy z Podkarpacia (425 zł), a najmniej szkodowych kierowców można było spotkać na Lubelszczyźnie (20,4 proc.).

Stefania Stuglik. ekspertka ds. ubezpieczeń komunikacyjnych porównywarki Rankomat.pl mówi, że historia ubezpieczenia kierowcy jest najważniejszym czynnikiem branym pod uwagę przez ubezpieczycieli, jeśli chodzi o wycenę OC. - Bezszkodowi kierowcy mogą liczyć na maksymalne zniżki- mówi Stefania Stuglik. - Jednak towarzystwa ubezpieczeniowe na podstawie danych dotyczących kolizji i wypadków, sieci dróg oraz natężenia ruchu oceniają ryzyko wystąpienia szkody w danym mieście czy regionie. Wysokie ryzyko może oznaczać wyższą cenę obowiązkowej polisy. Podczas kalkulacji składki ubezpieczyciele biorą pod uwagę więcej parametrów. Dlatego zawsze warto porównać oferty wszystkich towarzystw, ponieważ każde z nich inaczej będzie oceniać ryzyko wystąpienia szkody- dodaje przedstawicielka Rankomat.pl.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie, w 2021 roku odnotowano 1116 kolizji. Rok wcześniej było ich 1062. Miejscami, w których dochodzi do największej liczby kolizji jest ulica Szczecińska- 23, Kościuszki- 19, Wyszyńskiego- 15, Rondo 15 Południk- 22, Plac Wolności- 19, Gdańska/Światopełka/Chrobrego/Skłodowskiej-Curie- 13, parking Kaufland przy ul. Kościuszki- 7 oraz parking po byłym Tesco przy ul. Szczecińskiej- 10.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Arka Gdynia-PGE Spójnia Stargard. Galeria