Dzisiaj jest: 23.3.2023, imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Dobry czas na dzielenie się

Dodano: 3 miesiące temu Autor:

Lepiej się podzielić niż marnować!

Dobry czas na dzielenie się

Ryba po grecku, makowiec, pierogi i uszka - te, i wiele innych produktów żywnościowych możemy znaleźć i przynieść do stargardzkiej jadłodzielni, która znajduje się przy Centrum Socjalnym Caritas przy Krasińskiego 19.

To miejsce świetnie znają Ci, którzy nie lubią marnować żywności i chętnie korzystają z takiej formy wymiany. W szafie na produkty spożywcze możemy zostawić to wszystko, czego mamy za dużo, ale wciąż nadaje się do jedzenia. Możemy również zabrać z niej produkty, na które mamy ochotę. Najważniejsze, żeby nie marnować żywności. Do jadłodzielni można przynosić wszystkie produkty, które nie przekroczyły daty przydatności do spożycia (mogą to być gotowe potrawy, albo produkty). Ważne, żeby były szczelnie zapakowane. Do szafy z żywnością nie należy wkładać surowego mięsa, produktów zepsutych i alkoholu. Można natomiast zostawiać w niej nabiał, pieczywo, konserwy, owoce i warzywa.

Na facebookowej grupie „Jadłodzielnia Stargard” można na bieżąco obserwować, jakie artykuły pojawiły się w szafie. O miejscu wymiany żywności warto pamiętać nie tylko w okresie świątecznym.


Lepiej się podzielić niż marnować!
 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Arka Gdynia-PGE Spójnia Stargard. Galeria