Dzisiaj jest: 23.3.2023, imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

PROSZĘ! Pomóżcie mojej mamusi wrócić do domu!

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Magda, kiedyś pomagała, teraz sama potrzebuje pomocy!

PROSZĘ! Pomóżcie mojej mamusi wrócić do domu!

Magda, kiedyś pomagała, teraz sama potrzebuje pomocy!

Nie dla wszystkich święta będą radosnym czasem, spędzonym wspólnie z rodziną. Niektóre rodziny potrzebują Waszej pomocy, by znowu nie tylko móc wspólnie obchodzić Boże Narodzenie, ale i normalnie żyć każdego dnia. Pomocy potrzebuje Magda ze Szczecina, na którą czeka cudowna córeczka. Czas pokazać, że dobro wraca.
 

PROSZĘ! Pomóż mojej mamusi wrócić do domu!


4 grudnia po utuleniu córeczki do snu, Magda nagle straciła przytomność. Ogromne przerażenie, telefon na pogotowie, a następnie straszna diagnoza - pęknięcie tętniaka tętnicy podstawnej mózgu.

Wykonane badanie TK w dniu przyjęcia pokazało cechy masywnego krwawienia podpajęczynówkowego z przebiciem do układu komorowego. Następnego dnia wykonano u chorej embolizację pękniętego tętniaka.

Kolejne dni to modlitwa rodziny i walka lekarzy o życie Magdy. Ze względu na cechy istotnego obrzęku mózgu Magda pozostawała w głębokiej śpiączce farmakologicznej. To było najgorszych 9 dni dla naszej rodziny. Oczekiwaniu na kolejne badanie TK towarzyszył olbrzymi stres i strach, zwłaszcza że poprzednie badanie wykazało progres obrzęku. Jednak wbrew wcześniejszym niepokojących zmianom, stan Magdy ustabilizował się, a obrzęk spowolnił. Podjęto decyzję o stopniowym wybudzaniu Magdy.

Aktualnie Magda jest przytomna, oddycha przez rurkę tracheostomijną i przebywa na oddziale intensywnej terapii. Spełnia proste polecenia i wykazuje odruchy kończynami.

Niezwłocznie po opuszczeniu szpitala Magdę czeka długa, wielomiesięczna, intensywna i niestety bardzo kosztowna neurorehabilitacja. Czas ma tu największe znaczenie – im szybciej Magda zacznie rehabilitację, tym większe szanse ma na powrót do zdrowia i do domu – do córeczki, która tak bardzo tęskni za swoją mamusią i codziennie o nią pyta.

Magda dotychczas sama niosła pomoc potrzebującym – wspierała Szlachetną Paczkę, była wolontariuszką w Akademii Przyszłości, wpłacała pieniądze na pomoc dzieciom. Teraz to ona potrzebuje pomocy – nie zawiedźmy jej.


Każdy może pomóc – link do zbiórki w serwisie zrzutka.pl/dla-magdy

Zapraszamy również do grupy licytacyjnej na Facebooku, gdzie cały zysk ze sprzedaży zostanie przekazany Magdzie i jej rodzinie - https://www.facebook.com/groups/pomocdlamagdy/?ref=share
 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Arka Gdynia-PGE Spójnia Stargard. Galeria