Dzisiaj jest: 28.1.2023, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Połączył ich Most

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!

Transgraniczny Most Przyszłości.

Połączył ich Most

Od 2019 r. w Stargardzie i niemieckim Eberswalde realizowany jest Transgraniczny Most Przyszłości – unijny projekt, dzięki któremu w szkołach pojawiły się w pełni wyposażone pracownie, a młodzi ludzie zintegrowali się ze swoimi rówieśnikami zza granicy. Podczas konferencji w ogrodzie zoologicznym w Eberswalde podsumowano dotychczasowe działania. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele obu partnerskich szkół: naszej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Oberbarnimschulen z Eberswalde.
 

– Projekt realizowaliśmy w trudnym czasie pandemii, dlatego tym bardziej powinniśmy być zadowoleni z efektów. Cieszę się z tak dobrej współpracy między polską i niemiecką placówką. Obie szkoły zyskały realne udogodnienia dla uczniów, w tym również dla osób z niepełnosprawnościami. Równie cenna była możliwość integracji dzieci i młodzieży, nauka języków obcych i oczywiście świetna zabawa – mówi zastępca prezydenta Ewa Sowa.
 

Podczas spotkania podsumowane zostały wszystkie działania zrealizowane w ramach „Transgranicznego Mostu Przyszłości”. W SP nr 2 powstały w pełni wyposażone pracownie tematyczne – m.in. krawiecka, stolarsko-modelarska i poligraficzna, gdzie dzieci poznają tajniki różnych zawodów. Uczniowie Dwójki zyskali też wielofunkcyjne boisko i windy. Z kolei w Oberbarnimschule urządzone zostały pracownie – m.in. zdrowia, przyrody i środowiska, koordynacji i motoryki oraz kolorów i kształtowania przestrzeni. Oprócz tego młodzi ludzie brali udział we wspólnych aktywnościach – wirtualnie podczas pandemii i osobiście, odwiedzając się wzajemnie w szkołach. W obu placówkach prowadzone były również szkolenia dla rodziców.
 

Projekt nr INT 124 pn: „Transgraniczny Most Przyszłości – utworzenie polsko-niemieckich centrów orientacji zawodowej i zarządzania zdrowiem w Euroregionie Pomerania” jest realizowany w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), zgodnie z umową o dofinansowanie z EFRR z dnia 27 marca 2019 r.
 


 

Zdjęcia: UM w Stargardzie/SP nr 2

                Urząd Miejski w Stargardzie

Źródło: Urząd Miejski w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard. Galeria