Dzisiaj jest: 11.12.2023, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Motomikołaje znów w Szczecinie.

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Będzie ich słychać i widać w sobotę. Wszystko to dla dzieciaków z domów dziecka.

Motomikołaje znów w Szczecinie.

Jak zwykle w grudniu, także w tym roku kawalkada mikołajów na motocyklach przejedzie w sobotę przez centrum Szczecina, a potem obdaruje dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Motomikołaje przygotowali dla nich ponad pół tysiąca paczek!

Motomikołaje, czyli Motocykliści o wielkich sercach to wolna grupa motocyklowa, która zrzesza tych, którzy chcą nieść pomoc i radość najbardziej potrzebującym  dzieciom. W najbliższą sobotę 10 grudnia Motomikołaje przejadą w paradzie przez Szczecin, a następnie rozdadzą prezenty podopieczym domów dziecka, świetlic środowiskowych i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Motocykliści w strojach Świętych Mikołajów spotkają się w sobotę na Wałach Chrobrego i o godz. 10 wyjadą w stronę szczecińskiego kąpieliska Arkonka. Przejazd odbędzie się ulicami: Wały Chrobrego, Jarowita, Komandorska, Wybrzeże Wieleckie, trasa Zamkowa, plac Żołnierza, Niepodległości, Brama Portowa, 3 Maja, Narutowicza, Piastów, Mieszka I, Rondo Uniwersyteckie, Krakowska, Europejska, Rondo Gierosa, Szeroka, Szafera, Taczaka, Sosabowskiego, Rondo Olimpijczyków, Arkońska. Kolumna motocykli oraz autokarów z dziećmi będzie eskortowana przez policję. - Mamy nadzieję, że widok setki Mikołajów o Wielkich Sercach na motocyklach nie rozzłości nikogo w sobotni poranek, a wszelkie machanie do nas zostanie odwzajemnione - mówi jeden głównych organizatorów wydarzenia, Tomasz Majewski.

Na Arkonce odbędzie się festyn dla dzieci. Zaplanowano m.in.: przejażdżki na motorach i możliwość zwiedzenia wozów strażackich, policyjnych. Na terenie parkingu przy kąpielisku stanie stanowisko z ciastami i ciepłymi napojami. Na terenie skateparku  i części parkingu odbędą się gry i zabawy, które poprowadzą wolontariusze pod wodzą konferansjera Grzegorza Szymańskiego. Tuż przy nich swoją pasją będzie zarażał klub sportowy Skorpion. Na samej
polanie znajdzie się stanowisko strzelecko-wojskowe, kuchnia polowa oraz ognisko z możliwością upieczenia kiełbasek. Na wzniesieniu przy drodze dojazdowej będzie można spotkać się z ułanami na koniach, jak również pogłaskać lamy i poznać bardzo ciekawe psy. W restauracji Szyszka dzieci otrzymają ciepły obiad, będą mogły zrobić pamiątkowe zdjęcia w fotobudce u Natalii, jak również pomalować sobie twarze. Dodatkową atrakcją będzie duża wanna czekoladowa z fontanną i stertą owoców. Pomiędzy atrakcjami ustawione będą maszyny do popcornu. Impreza zakończy się na parkingu wręczeniem mikołajowych paczek dla każdego z zaproszonych dzieci. 

Do udziału w zabawie Motomikołaje zaprosili:
Domy Dziecka nr 1 i nr 2, z Polic
Świetlicę Mścięcino
Specjalistyczno-Opiekuńczą Placówkę Wsparcia Dziennego „Św. Rodzina” 
Świetlicę Kubuś Puchatek w Szczecinie
Świetlicę Stołczyn
Rodzinny Dom Dziecka Dowlaszów
Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze nr 1, 2 i 3 w Stargardzie
Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą nr 4 w Witkowie Drugim
Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą nr 6 w Szczecinie
Świetlica TPD w Maszewe
Dom Dziecka w Wisełce.

12 i 13 grudnia z uwagi na niepełnosprawność dzieci i brak możliwości uczestniczenia w zabawie Motomikołaje odwiedzą z prezentami Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 1 dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo w Policach, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy przy ul. Polickiej w Szczecinie. 

Wszystkie dzieci dostaną paczki z prezentami, a przygotowano ich ponad pół tysiąca.

W tym roku pomocnikami św. Mikołaja są: ZUK Szczecin, Producent czekolad Milka, Asprod, Fotobudka Natalia, Restauracja Szyszka, Ale Ciacho, 
FarmFrites, Bambino, Iglotex, BBS Polska, Bistro na talerzu Stargard, Prezydent Stargardu, PKS Szczecin        
i Motocykliści co mają wielkie serca!

Osoby koordynujące Szczecińskie Motomikołaje o Wielkich Sercach to: Tomasz Majewski tel. 501 41 47 41, Sławomir Chałabis tel. 665 800 500.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jarmark Świąteczny pod Szczęśliwą Gwiazdą. Galeria