Dzisiaj jest: 28.1.2023, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Urząd Miejski-Pieniądze na wsparcie

Dodano: 2 miesiące temu

Prawie 1 700 000 zł wydamy łącznie w 2023 r. i 2024 r. na działania związane z szeroko pojętą pomocą stargardzianom, którzy zmagają się z różnymi trudnościami.

Urząd Miejski-Pieniądze na wsparcie

Prawie 1 700 000 zł wydamy łącznie w 2023 r. i 2024 r. na działania związane z szeroko pojętą pomocą stargardzianom, którzy zmagają się z różnymi trudnościami. To m.in. wsparcie osób z niepełnosprawnościami, aktywizacja seniorów i mieszkalnictwo wspomagane. Do 15.12. (piątek) trwa konkurs ofert dla podmiotów, które chciałyby realizować u nas takie zadania.
 

Dotacje zostaną przeznaczone m.in. prowadzenie klubu dla seniorów i walkę z wykluczeniem społecznym osób z różnymi niepełnosprawnościami. Pieniądze trafią też do organizacji, które wesprą lokatorów naszych mieszkań wspomaganych. Dzięki pomocy asystentów stargardzianie o szczególnych potrzebach uczą się w nich samodzielności i mają szansę na rozwój. Miasto dofinansuje także działania na rzecz osób bezdomnych i uzależnionych oraz świadczenie usług opiekuńczych. Środki na wsparcie mieszkańców z zaburzeniami psychicznymi pochodzą również z budżetu Wojewody Zachodniopomorskiego.
 

Przyjmowanie ofert potrwa do 15.12. (piątek) do 16:00. Wzory dokumentów do pobrania są tutaj. Swoje propozycje można składać osobiście w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17, pokój 24) lub wysłać pocztą na adres UM. Wyniki konkursu poznamy jeszcze w tym roku.

Zdjęcie: pexels.com


                Urząd Miejski w Stargardzie

Źródło: Urząd Miejski w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard. Galeria