Dzisiaj jest: 28.1.2023, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Kolejne zmiany na stargardzkim dworcu PKP

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Kolejne i z pewnością nie ostatnie.

Kolejne zmiany na stargardzkim dworcu PKP

Od poniedziałku 12 grudnia zmieni się organizacja ruchu pieszych w okolicy dworca PKP.

Tymczasowe przejście do peronu numer 2 od strony ulicy Towarowej będzie zamknięte. W zamian udostępnione zostanie przejście podziemne od strony peronu numer 1, którym piesi będą mogli dostać się na peron drugi. Komunikacja między dworcem a Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym będzie się odbywać chodnikiem pod wiaduktem na ulicy Wyszyńskiego.

„Z naszych informacji wynika, że prace związane z remontem peronu numer 3 zakończą się w drugiej połowie przyszłego roku. Wykonawca zapewnia, że do tego momentu skończy modernizację wiaduktów i ułoży na nich tory” - mówi Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.  „Po zakończeniu tych robót, prace przeniosą się na drugą stronę stacji” - dodaje.

Przebudowa stacji i czterech wiaduktów w Stargardzie jest realizowana w ramach modernizacji linii kolejowej Poznań - Szczecin. Inwestycja opiewa na ponad 4 mld zł. Przebudowa ma na celu zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu kolejowego. Kierowcy zyskają szerszą jezdnie, a piesi - szersze i wygodne chodniki. Dla rowerzystów zaplanowano ścieżki rowerowe. Modernizacja konstrukcji przy ul. Składowej ma być dostosowana do planowanej obwodnicy Stargardu. To pozwoli na usprawnienie komunikacji w mieście i częściowe wyprowadzenie ruchu samochodowego z centrum. 

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard. Galeria