Dzisiaj jest: 28.1.2023, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Społecznie użyteczni

Dodano: 2 miesiące temu

Każdego roku w Stargardzie skazani wykonują różne prace.

Społecznie użyteczni

Każdego roku w Stargardzie skazani wykonują różne prace. Zajmują się m.in. utrzymywaniem porządku i drobnymi naprawami. W 2023 r. nawet ponad 260 osób znajdzie bezpłatne zatrudnienie w miejskich spółkach, szkołach podstawowych i przedszkolach. Do odpracowania będą mieli od 20 do 90 godzin w miesiącu.
 

– Prace społecznie użyteczne wykonują głównie osoby, wobec których zasądzono tzw. karę ograniczenia wolności. To z jednej strony forma resocjalizacji, a z drugiej – korzyść dla miasta. Skazani przede wszystkim wykonują prace porządkowe i konserwatorskie. Dbają o tereny wokół różnych budynków, a także przeprowadzają drobne remonty – mówi prezydent Rafał Zając.
 

W 2023 r. znów najwięcej – nawet 100 osób – znajdzie zatrudnienie w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, gdzie przepracują łącznie około 4000 godzin. Jeszcze więcej zajęć będą mieli skazani w Bio Star. Tam w przyszłym roku 65 osób może wykonywać swoje obowiązki przez maksymalnie 23 400 godzin. To głównie praca na instalacji komunalnej w Łęczycy i na cmentarzach.
 

Oprócz PEC i Bio Star skazani będą działać również w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji, Młodzieżowym Domu Kultury, Stargardzkim Centrum Kultury, Ośrodku Sportu i Rekreacji, Stargardzkim Towarzystwie Budownictwa Społecznego oraz w kilku miejskich szkołach podstawowych i przedszkolach.
 

Zdjęcie: pexels.com

                Urząd Miejski w Stargardzie

Źródło: Urząd Miejski w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard. Galeria