Dzisiaj jest: 10.12.2022, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Ślizgiem w stronę NETTO ARENY

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

W tym roku możemy zapomnieć o ślizgach na miejskim lodowisku, które działało przy MDK.

Ślizgiem w stronę NETTO ARENY

W tym roku możemy zapomnieć o ślizgach na miejskim lodowisku, które działało przy MDK. Ze względów finansowych miasto podjęło decyzję o zamknięciu obiektu.

„Biorąc pod uwagę wzrost cen energii i rosnące koszty pracownicze mielibyśmy do czynienia z ogromną stratą finansową, na którą nie możemy sobie pozwolić” - mówi Piotr Styczewski z biura prasowego UM.
 
W poprzednim sezonie lodowisko działało od początku grudnia do połowy lutego. W tym czasie lodowisko odwiedziło ponad 9000 osób. Koszty utrzymania obiektu wyniosły ponad 190 tysięcy złotych, przychód niespełna 160 tysięcy. „Ubiegłoroczna strata z tytułu utrzymania lodowiska to ponad 30 tysięcy. Nawet znacząca podwyżka cen biletów nie byłaby w stanie zbilansować kosztów funkcjonowania obiektu” - dodaje Piotr Styczewski.

Łyżwiarze ze Stargardu w tym roku będą mogli korzystać z powiększonego lodowiska zlokalizowanego przy Netto Arenie w Szczecinie. Ślizgawka będzie wzbogacona o elektroniczny system obsługi klienta, wypożyczalnię sprzętu, szatnię  i punkty gastronomiczne z przekąskami i napojami. Otwarcie obiektu nastąpi 25 listopada. Lodowisko będzie czynne przez 7 dni w tygodniu, aż do końca lutego. Cena biletu normalnego (za godzinę jazdy) to 18 złotych. Bilet ulgowy jest tańszy o 3 złote. 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Parada Mikołajów. Galeria