Dzisiaj jest: 22.11.2024, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Aromaterapia na zimę

Dodano: 2 lata temu Autor:

Długie zimowe wieczory spore grono osób spędza w domowym zaciszu. Doskonałym uzupełnieniem wieczornej praktyki jogi, umilenia wieczoru z książką czy relaksu w wannie, jest aromaterapia.

Aromaterapia na zimę
Długie zimowe wieczory spore grono osób spędza w domowym zaciszu. Doskonałym uzupełnieniem wieczornej praktyki jogi, umilenia wieczoru z książką czy relaksu w wannie, jest aromaterapia. By ją wykonać, niezbędne będą odpowiednie olejki eteryczne, które skutecznie poprawiają nastrój, podnoszą ilość energii, łagodzą infekcje wirusowe, czy ułatwiają zasypianie. Sprawdź, jakie olejki eteryczne warto mieć pod ręką zimą.

Olejek imbirowy

Olejek imbirowy charakteryzuje się intensywnym, miodowo-korzennym zapachem. Doskonale uspokaja, relaksuje, wykazuje działa przeciwzapalnie, bakteriobójcze i odświeżające. Dodatkowo poprawia koncentrację, pomaga likwidować mdłości, bóle głowy, a także łagodzi bóle menstruacyjne. Świetnie się sprawdzi do masażu, działa rozgrzewająco, pobudza krążenie i koi, dlatego warto dodać go również do kąpieli. Wysokiej klasy olejek znajdziesz tutaj: https://zdrowy.sklep.pl/kategoria/olejki-eteryczne.

Olejek goździkowy z pąków

Olejek goździkowy wytwarzany z nierozwiniętych pąków goździkowca korzennego charakteryzuje się korzenno- owocowym zapachem z lekkim, drzewnym aromatem. Pomaga zniwelować uczucie zmęczenia czy znużenia. Stosowany jest również jako środek przeciwbakteryjny, przeciwgrzybiczny, antyseptyczny. Można go wykorzystać do inhalacji przy przeziębieniu, bólach gardła czy katarze jako dodatkowe wsparcie. Dodatkowo wzmacnia i dodaje energii.

Olejek cynamonowy

Zima, a szczególnie okres przedświąteczny pachną cynamonem! Olejek, który powstaje w efekcie destylacji kory cynamonowca lub liści cynamonowca cejlońskiego to must have w każdym domu (kupisz go tutaj: https://zdrowy.sklep.pl/). Działa pobudzająco i rozgrzewająco. Świetnie sprawdza się również przy objawach infekcji. Można stosować go w formie inhalacji lub do masażu, gdyż pobudza krążenie i działa antycellulitowo. Świetnie sprawdza się również w połączeniu z olejkiem pomarańczowym.

Olejek pomarańczowy

Olejek pomarańczowy powstaje w wyniku tłoczenia na zimno skórek dojrzałych, słodkich pomarańczy. Ma charakterystyczny, słodko-świeży zapach. Świetnie sprawdzi się wlany do kominka i rozpalony zamiast świec. Wykazuje właściwości relaksacyjne, dobrze wpływa na jakość snu. Dodatkowo wykazuje działanie antyseptyczne i jest polecany w pielęgnacji cery zmagającej się z niedoskonałościami.

Olejek mandarynkowy

Jak zima, to mandarynki! Olejek mandarynkowy wyciskany, ze skórek owoców to jedna ze słodszych propozycji. Ma delikatny zapach, pozytywnie wpływa na nastrój. Wspomaga również walkę z bezsennością. Z powodzeniem możesz połączyć go z olejkiem pomarańczowym czy cynamonowym, wyczarowując idealny zapach świąt. Dodatkowo dodany do ulubionego balsamu wykazuje działanie ujędrniające i antycellulitowe, a także wspomaga walkę z bliznami i rozstępami.

Gdy za oknem szaleje mróz, wiatr, a wieczory są długie, rozgrzej się lub popraw odporność, wspierając się korzennymi zapachami o nieco cięższych nutach. Doskonale uzupełnią nie tylko cały wieczór, ale także home office, czy poranną praktykę jogi. Aromaterapia i stosowanie olejków eterycznych również w kosmetykach wspomaga ich działanie terapeutyczne.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Retro Gaming w SCN FILARY. Fotorelacja