Dzisiaj jest: 25.4.2024, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Druga porażka z wiceliderem

To nie była udana sobota dla stargardzkich drużyn występujących w KIPSTA IV Lidze.

Polski Cukier Kluczevia po raz drugi w sezonie pojechał na boisko wicelidera. Kilka tygodni temu, gdy gościł w Świnoujściu, druga w tabeli była Flota. Tamten mecz skończył się porażką 2:5. Starcie z Bałtykiem Koszalin nie było tak emocjonujące, ale również padło łupem gospodarzy. Jedynego gola w doliczonym czasie do pierwszej połowy zdobył Adrian Cybula.

Bałtyk ma 21 punktów i nadal jest wiceliderem. W tabeli zachodniopomorskiej KIPSTA IV Ligi z kompletem 24 "oczek" prowadzi Flota. Polski Cukier Kluczevia Stargard traci już do lidera osiem punktów. Sobotnia porażka sprawiła, że drużyna prowadzona przez trenera Krzysztofa Kapuścińskiego spadła z trzeciego na piąte miejsce. Wyprzedziły ją Iskierka Szczecin (19 punktów) oraz Rasel Dygowo (17).

Do lokalnego rywala na punkt mogły się zbliżyć rezerwy Błękitnych, które dwie godziny wcześniej rozpoczęły wyjazdowy mecz z Wieżą Postomino. Tak się jednak nie stało, bo gospodarze zakończyli serię czterech zwycięstw stargardzkiej drużyny. Wieża wygrała 3:1. Prowadzenie miejscowym dał w 9. minucie Wojciech Wójcik. W 23. minucie wyrównał Mateusz Frankowski. Losy meczu w końcówce rozstrzygnęli Wojciech Wójcik i Fabian Słowiński.