Dzisiaj jest: 6.10.2022, imieniny: Artura, Fryderyki, Petry

Wybierz się na ryby z mObywatelem!

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Aplikacja mObywatel z upływem czasu staje się coraz bardziej uniwersalna.

Wybierz się na ryby z mObywatelem!

Aplikacja mObywatel z upływem czasu staje się coraz bardziej uniwersalna. Bilety kolejowe, weryfikacja tożsamości, prawo jazdy, e-recepty, to tylko część modułów, które pozwalają zamienić komórkę w cyfrowy portfel. Warto dodać, że jest to portfel znacznie lżejszy bardziej poręczny od swojego klasycznego odpowiednika.

Ministerstwo Cyfryzacji nieustannie pracuje nad ulepszaniem swojej aplikacji. W połączeniu z odpowiednią zmianą przepisów mObywatel ma w praktyce stać się uniwersalną platformą, która pozwoli zapomnieć o wersji fizycznej dokumentów w kontakcie z organami administracji publicznej.

Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem do aplikacji nowych funkcjonalności, jak między innymi  możliwość wydawania kart miejskich w wersji cyfrowej, karty wędkarskiej czy karty dużej rodziny. Zgodnie z założeniami ministerstwa w testach tego rozwiązania będzie uczestniczyło pięć gmin. Których? Tego jeszcze nie wiadomo. Jedno jest pewne jeśli testy wypadną pomyślnie, możemy oczekiwać wdrożenie opisywanych rozwiązań na terenie całego kraju!

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz. Photos by Paweł Zdziech