Dzisiaj jest: 18.8.2022, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Oddaj śmieci za darmo

Dodano: 3 tygodnie temu
Redakcja poleca!

Zużyte urządzenia elektryczne są szkodliwe dla środowiska, dlatego nigdy nie powinny trafić do zwykłych śmietników.

Oddaj śmieci za darmo

Zużyte urządzenia elektryczne są szkodliwe dla środowiska, dlatego nigdy nie powinny trafić do zwykłych śmietników. W Stargardzie jest 10 specjalnych pojemników na takie odpady. Większy sprzęt można oddać za darmo – wystarczy wypełnić internetowy formularz lub zadzwonić. Duże elektrośmieci zostaną zabrane bezpośrednio z naszych domów.
 

Bezpłatnie można oddać np. zużytą lodówkę, pralkę, zmywarkę, duży telewizor lub monitor (powyżej 24 cali). Najpierw trzeba wypełnić formularz – dostępny tutaj albo zadzwonić pod nr 572 102 102. W ramach jednego odbioru za darmo pozbędziemy się maksymalnie 5 sztuk dużego sprzętu elektrycznego.
 

Mniejsze urządzenia – np. suszarki do włosów, radioodbiorniki, miksery, drukarki, ale również baterie – również są szkodliwe dla środowiska i nie powinny trafić do pojemników z innymi odpadami. Takie sprzęty muszą być odpowiednio składowane i, w miarę możliwości, poddawane recyklingowi. W Stargardzie można je wrzucić do jednego z 10 charakterystycznych, czerwonych pojemników (wszystkie lokalizacje do sprawdzenia tutaj) albo oddać do EKOPUNKTU (ul. Bogusława IV 15).
 


            URZĄD MIASTA W STARGARDZIE

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Święto Wojska Polskiego. Fotorelacja