Dzisiaj jest: 13.7.2024, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Ekowspółpraca ? to się opłaca!

Dodano: 2 lata temu
Redakcja poleca!

Nowość w Stargardzie. W miejskich parkach można znaleźć tabliczki z hasłami, które małym i dużym przypominają o dbaniu o środowisko.

Ekowspółpraca ? to się opłaca!

Nowość w Stargardzie. W miejskich parkach można znaleźć tabliczki z hasłami, które małym i dużym przypominają o dbaniu o środowisko. Dodatkowo przy kilku szkołach podstawowych pojawiły się stojaki na rowery. Wszystko to w ramach współpracy z firmą Bridgestone, która planuje też ekologiczny piknik dla stargardzian w ramach Coolturalnych Wakacji.
 

Oprócz haseł na tabliczkach znalazły się grafiki Daniela Januchowskiego – oczywiście także dotyczące ekologii. Można je znaleźć w miejskich parkach, np. w okolicy Bramy Pyrzyckiej i Baszty Morze Czerwone. Autorami tekstów są m.in. stargardzianie, którzy w zeszłym roku wzięli udział w konkursie „EcoStargard – miejmy klasę, posprzątajmy po sobie”. – Celem zabawy było promowanie postaw proekologicznych wśród mieszkańców miasta, dbania o wspólną przestrzeń miejską, poprawę jej estetyki poprzez zmniejszenie poziomu zaśmiecenia i zwiększenie zaangażowania stargardzian w kształtowanie środowiska lokalnego – mówi Małgorzata Wójcik-Bąk, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego.
 

W ramach ekologicznej współpracy przy szkołach pojawiły się też stojaki na rowery. Skorzystają z nich uczniowie SP nr 5, 6, 7 i 8. – Dbałość o środowisko to jeden z filarów działalności naszej firmy i ważny aspekt naszej misji. Cieszymy się, że możemy ją realizować z pożytkiem dla społeczności lokalnej, bo czujemy się jej częścią, działając w Stargardzie już od prawie 15 lat. W naszym zespole mamy wielu miłośników jazdy na rowerze, tym bardziej z radością postanowiliśmy ułatwiać korzystanie z tego środka transportu również najmłodszym mieszkańcom naszego miasta. Mamy nadzieję, że nowe stojaki dodatkowo zachęcą ich do docierania do szkoły właśnie na rowerach – mówi Magdalena Waniak-Stępniak z Bridgestone Stargard.
 

Niedawno przy siedzibie firmy w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii pojawiły się domki dla owadów zapylających. Bridgestone zaprasza też wszystkich stargardzian do wspólnej zabawy na pikniku ekologicznym. Wydarzenie będzie jedną z odsłon tegorocznych Coolturalnych Wakacji. Zabawa rozpocznie się w Teatrze Letnim w niedzielę (3.07.) o 12:00. Wstęp wolny.

Cały lipcowy harmonogram imprez CW można znaleźć tutaj.

 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

            URZĄD MIASTA W STARGARDZIE

Autor foto: Anna Wardal

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”. Fotorelacja