Dzisiaj jest: 18.8.2022, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

SBO – mieszkańcy proponują

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!

48 – tyle zgłoszeń wpłynęło do tegorocznej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

SBO – mieszkańcy proponują

48 – tyle zgłoszeń wpłynęło do tegorocznej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Teraz ich autorzy muszą jeszcze chwilę poczekać na weryfikację zadań. Już 18.07. (poniedziałek) rozpocznie się głosowanie, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy.
 

Warto się dobrze zastanowić, co wybrać. Przed rozpoczęciem głosowania opublikowana zostanie lista wszystkich inwestycji, które zostaną pomyślnie zweryfikowane. Jak zawsze pomysły będą przyporządkowane do kilku obszarów obejmujących w sumie całe miasto. Każdy głosujący udzieli poparcia maksymalnie 3 propozycjom. Do wyboru znów będą 2 opcje – 3 głosy na inwestycje w swoim obszarze zamieszkania albo 2 głosy na pomysły w swojej okolicy i jeden „złoty głos” na coś ciekawego w dowolnym obszarze.
 

Tym razem do wydania w ramach SBO jest aż 2 100 000 zł. Mieszkańcy sami zdecydują, które propozycje zostaną zrealizowane. Głosować będzie można zarówno przez internet – na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org albo tradycyjnie, wrzucając papierowe karty do urn w Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17) oraz w Ratuszu na Rynku Staromiejskim.

Wyniki SBO 2023 poznamy we wrześniu.


            URZĄD MIASTA W STARGARDZIE

Autor foto: Anna Wardal

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Święto Wojska Polskiego. Fotorelacja