Dzisiaj jest: 18.8.2022, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Młodzi znają Stargard

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!

Przez kilka ostatnich tygodni uczniowie z miejskich szkół podstawowych rywalizowali w kolejnej odsłonie konkursu „Znam Stargard”.

Młodzi znają Stargard

Przez kilka ostatnich tygodni uczniowie z miejskich szkół podstawowych rywalizowali w kolejnej odsłonie konkursu „Znam Stargard”. Młodzi, zdolni ludzie udowodnili, że historia naszego miasta nie ma przed nimi tajemnic. W nagrodę wybrali się na przejażdżkę z prezydentem Rafałem Zającem w roli przewodnika i Ewą Sową, jego zastępcą.
 

W wycieczce wzięły udział zespoły, które najlepiej poradziły sobie w rywalizacji szkół. To uczniowie z SP nr 11, SP nr 7, SP nr 6, SP nr 9, SP nr 2 i SP nr 8. Choć nie ma wątpliwości, że laureaci konkursu świetnie znają zabytki, teraz mieli okazję poznać też aktualne ciekawostki z życia miasta. Zwiedzili m.in. parki przemysłowe, w których zobaczyli nowe, imponujące inwestycje i posłuchali o planach dalszego rozwoju Stargardu.
 

Głównym tematem tegorocznej odsłony konkursu była kolegiata – nasz pomnik historii. Uczestnicy zabawy m.in. rozwiązywali rebusy, układali krzyżówki i pisali wiersze. Za każde zadanie przyznawano punkty. W ramach rywalizacji była również gra terenowa. W konkursie brali udział uczniowie miejskich podstawówek – maksymalnie 5-osobowe grupy z każdej szkoły. O zwycięstwie decydowała suma punktów z wszystkich zadań.
 

Organizatorem konkursu „Znam Stargard” jest Młodzieżowy Zespół Doradczy Prezydenta Miasta Stargard, który działa w naszym mieście od 2013 r. W tym roku młodzi ludzie rozpoczęli IX kadencję. Członkami MZD są uczniowie stargardzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

            URZĄD MIASTA W STARGARDZIE

Autor foto: Anna Wardal

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Święto Wojska Polskiego. Fotorelacja