Dzisiaj jest: 18.8.2022, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Od lipca nowe linie komunikacyjne w Stargardzie

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Sp. z o.o. w Stargardzie poinformowało o uruchomieniu nowych linii komunikacyjnych w mieście.

Od lipca nowe linie komunikacyjne w Stargardzie

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Sp. z o.o. w Stargardzie poinformowało o uruchomieniu nowych linii komunikacyjnych w mieście.

Stargardzkie MPK wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i uruchamia dwie nowe linie komunikacyjne. Mają one zapewnić połączenie z miejsc, do których do tej pory nie docierał miejski autobus. Ich uruchomienie planowane jest w lipcu.

Od 1 lipca ruszy nowa linia komunikacyjna "Ogrody". Skomunikuje ona centrum miasta z ogrodami działkowymi przy ul. Bydgoskiej i Na Grobli. Rozkład jazdy będzie obowiązywał do 30 września. - Rodzinne Ogrody Działkowe to miejsce chętnie odwiedzane przez tysiące stargardzian, zwłaszcza latem przy dobrej pogodzie- mówi Prezydent Stargardu Rafał Zając. - MPK Stargard proponuje nowe rozwiązanie, które ułatwi dotarcie na działki. Mam nadzieję, że spodoba się Wam to rozwiązanie- dodaje Rafał Zając.

Linia "Ogrody" będzie realizować przewozy pasażerów na trasie od Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego (Peron 4) przez ul. Wyszyńskiego, Struga, B. Chrobrego, B. Krzywoustego, K. Wielkiego, Robotniczą, Na Grobli, Graniczną, K. Wielkiego, Portową, Struga i Wyszyńskiego do ZCP. Z ZCP w kierunku Na Grobli autobusy będą odjeżdżały o godz. 9:30, 10:10, 10:50, 11:30, 15:20, 16:00, 16:40, 17:20 i 18:00, a z ul. Na Grobli w kierunku ZCP o godz. 9:44, 10:24, 11:04, 11:44, 15:34, 16:14, 16:54, 17:34 i 18:14. Na trasie przebiegu linii zostaną zlokalizowane nowe przystanki przy u;. Robotniczej i Granicznej oraz ul. Na Grobli,

Linia działkowa to nie jedyna, która zostanie uruchomiona w mieście w najbliższym czasie. W związku z otwarciem nowego sklepu sieci Lidl na Osiedlu Pyrzycki, autobusy przejadą przez nową ulicę, która jest przedłużeniem ul. Powstańców Warszawy w kierunku ul. Broniewskiego. Otwarcie sklepu zaplanowano na 21 lipca, ale autobusy inaczej pojadą już dzień wcześniej. Tą część Osiedla Pyrzyckiego będzie obsługiwała nowa linia nr 21, która będzie zaczynała się na Osiedlu Chopina i przejedzie przez Osiedle Pyrzyckie. Linia będzie wspomagała również przewozy do Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii.

Skomunikowanie nowego sklepu Lidl z pozostałą częścią miasta będzie wiązało się z korektami w rozkładzie jazdy. Dodatkowo linia komunikacyjna nr 36 zmieni trasę przejazu i z ul. Broniewskiego w kierunku Witkowa przejedzie ul. Armii Krajowej, Twardowskiego, Miłą i Powstańców Warszawy oraz ponownie wyjedzie na ul. Broniewskiego. Powrotne autobusy w stronę centrum również będą jeździły ul. Powstańców Warszawy, Miłą, Twardowskiego i Armii Krajowej.

Dostępność komunikacyjna nowych terenów Osiedla Pyrzyckiego to ważny krok w przyszłość, ponieważ miasto liczy na rozbudowę mieszkaniową tych okolic. Na tą chwilę wiadomo już, że obok sklepu Lidl swoją placówkę wybuduje sieć Aldi, a w sąsiedztwie rozpocznie się budowa bloku mieszkalnego.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Święto Wojska Polskiego. Fotorelacja