Dzisiaj jest: 18.8.2022, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Nowe rozdanie na Bobrowej Polanie. [VIDEO]

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Bobrowa Polana – miejsce rekreacyjno – integracyjne w powiecie stargardzkim.

Nowe rozdanie na Bobrowej Polanie. [VIDEO]

Bobrowa Polana – miejsce rekreacyjno – integracyjne w powiecie stargardzkim

Za ponad 40 tysięcy złotych dokonano rewitalizacji Bobrowej Polany. Miejsce edukacji, wypoczynku i aktywności sportowej dzięki pieniądzom  z budżetu powiatowego i Unii Europejskiej zyskało nową jakość. 

24 687 zł na modernizację spłynęło ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2  „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całkowita wartość zadania to 38 798,44 zł.

 


Do dyspozycji odwiedzających są leśne ścieżki zdrowia z licznymi atrakcjami. Usportowieni mogą wybierać pomiędzy ścianką wspinaczkową, drążkami gimnastycznymi, zestawami do skoków i równoważniami. Jest też coś dla tych, którzy wolą spędzać czas na biesiadowaniu. Kamienny krąg na ognisko pozwala na bezpieczne i wygodne korzystanie z uroków grillowania. Na Bobrowej Polanie zamontowano również monitoring.

W piątek Bobrowa została przetestowana przez dzieci z Kunowa i Grzędzic. Wypowiadały się o niej w sposób nad wyraz entuzjastyczny.
 
Polanę edukacyjną w niedużym kompleksie leśnym  w obrębie terytorialnym sołectwa Klępino utworzono w 2015 roku. Celem jej powstania  było podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu stargardzkiego. Chętnie odwiedzana przez młodzież szkolną, wycieczki rowerowe i indywidualnych turystów nie uniknęła niestety aktów wandalizmu.  Wielokrotnie dewastowany sprzęt i bałagan, który zostawiali po sobie odwiedzający, był tematem poruszanym zarówno przez władze, jak i lokalne media. Miejmy nadzieje, że nowoczesny system monitorujący zapobiegnie tego typu problemom.

 


Zrewitalizowana  i gotowa na przyjęcie odwiedzających Bobrowa Polana zaprasza.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Święto Wojska Polskiego. Fotorelacja