Dzisiaj jest: 4.10.2023, imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii

Sąsiedzka pomoc dla Książnicy Stargardzkiej

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!

Sieć Netto kilka tygodni temu ogłosiła program ?Sąsiedzka Pomoc?.

Sąsiedzka pomoc dla Książnicy Stargardzkiej

Sieć Netto kilka tygodni temu ogłosiła program „Sąsiedzka Pomoc”.

Środki na jego realizację przekazała Fundacja Salling, do której należy m.in. Netto w Polsce. Partnerem społecznym tej akcji został Związek Ukraińców w Polsce. Dzięki środkom Fundacji Salling wsparcie uzyskało kilkadziesiąt lokalnych inicjatyw na rzecz ukraińskich dzieci i młodzieży. W tym zaszczytnym gronie z własnym projektem znalazła się także Książnica Stargardzka. Dzięki wsparciu finansowemu zakupimy książki (w języku ukraińskim oraz do nauki czytania w języku polskim dla dzieci i młodzieży z  Ukrainy). Przy wyborze książek będziemy wspierać się radą i sugestiami przedstawicieli stargardzkiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce.  Wypada tutaj wspomnieć, że Książnica Stargardzka posiada już w swoich zbiorach niewielką kolekcję książek w języku ukraińskim. Zostały nam one  przekazane przez Instytut Książki oraz Good Books.


W ramach programu „Sąsiedzka pomoc” zostaną zakupione także tzw. towarzyskie „gry bez prądu”, w tym wielkoformatowa gra plenerowa. Instrukcje do części z nich zostaną przetłumaczone na język ukraiński przez bibliotekarza Książnicy Stargardzkiej.  

W wakacje zaś zaprosimy polskich i ukraińskich rówieśników na cztery spotkania integracyjne, które odbędą się w plenerze przy bibliotece. Celem projektu Książnicy jest integracja, nauka poprzez zabawę, poprawa komunikacji językowej oraz wyrównywanie szans wśród rówieśników z Polski i Ukrainy.

A już dzisiaj zapraszamy dzieci i młodzież ukraińską do zapisywania się do Książnicy Stargardzkiej.

 


KSIĄŻNICA STARGARDZKA 

Źródło: Książnica Stargardzka
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Piknik Naukowy Szlakiem Gryfików. Fotorelacja