Dzisiaj jest: 30.5.2023, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Kiedy przebudowana zostanie ulica Lotników?

Dodano: rok temu Autor:

Mieszkańcy Kluczewa niecierpliwią się i oczekują na remont ul. Lotników.

Kiedy przebudowana zostanie ulica Lotników?

Mieszkańcy Kluczewa niecierpliwią się i oczekują na remont ul. Lotników. Miasto pozyskało w zeszłym roku dofinansowanie na ten cel, ale na razie prac budowlanych nie widać. Kiedy się rozpoczną?

Ulica Lotników w Kluczewie jest w coraz gorszym stanie. Mieszkańcy denerwują się, że przez dziury i koleiny w jezdni uszkadzają swoje samochody. Dużym problemem są wystające studzienki kanalizacyjne. Jazda przez tę część miasta nie należy do najprzyjemniejszych. W zeszłym roku Gmina Miasto Stargard otrzymała dofinansowanie na przebudowę ulicy Lotników, Kosmonautów i fragmentu ulicy Lelewela, ale na razie nie widać tam ekip remontowych.

Radna Rady Powiatu Anna Gołofit w imieniu mieszkańców Kluczewa zgłosiła prośbę o naprawę drogi przy ul. Lotników na całej długości. - Największe uszkodzenia drogi powstały w okolicy kościoła- mówi radna. - Są to bardzo niebezpieczne miejsca stwarzające zagrożenie dla pojazdów poruszających się po tej drodze- dodaje Anna Gołofit.

 Na prośbę radnej Anny Gołofit odpowiedziała Sylwia Przybylska, Dyrektor Wydziału Inżynierii Urzędu Miejskiego w Stargardzie. - Miasto otrzymało wstępną promesę dotyczącą dofinansowania inwestycji związanej z przebudową ulic na terenie dzielnicy Kluczewo w Stargardzie, tj. ul. Kosmonautów, ul. Lotników i fragment ul. Lelewela, z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych- informuje Sylwia Przybylska. - Ze względu na procedurę realizacji zamówienia w systemie "Zaprojektuj i Wybuduj" faktyczne rozpoczęcie robót drogowych może rozpocząć się w 2023 roku- tłumaczy Dyrektor Wydziału Inżynierii. Dodaje również, że do czasu rozpoczęcia inwestycji firma zajmująca się utrzymaniem stanu technicznego pasów drogowych na terenie miasta przeprowadzi niezbędne roboty cząstkowe w miejscach zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Łącznie w ramach inwestycji w Kluczewie przebudowane zostanie prawie 2 kilometry dróg. Pojawi się tam nowoczesne oświetlenie, a na samych ulicach wykonana zostanie nowa nawierzchnia oraz odwodnienie. W planach są również nasadzenia zieleni. Wzdłuż ulic będą wygodne chodniki. Remont kosztował będzie prawie 24 miliony złotych. Miasto pozyskało na niego dofinansowanie z programu Polski Ład w wysokości 22,8 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, całość powinna być gotowa do końca 2023 roku.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
XXVIII Wojewódzkie Igrzyska Lekkoatletyczne Osób Niepełnosprawnych - Stargard. Fotorelacja