Dzisiaj jest: 28.6.2022, imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

STBS – kolejne eksmisje

Dodano: miesiąc temu

Kolejne eksmisje w asyście policji.

STBS – kolejne eksmisje

Na wniosek wierzyciela Gminy Miasta Stargard w dniach 23 i 24 maja br. Komornik sądowy w asyście policji oraz przy udziale pracowników STBS i MOPS przeprowadził kolejne eksmisje z lokali Gminy przy ulicy Grodzkiej  i Piłsudskiego  w Stargardzie.

Przypadki osób eksmitowanych były podobne.  Zaległości wynosiły 50 tys. plus odsetki, a problemy z wnoszeniem opłat zaczęły się po śmierci rodziców, wówczas w najem wstąpiły na mocy prawa pełnoletnie dzieci stale zamieszkujące w lokalu.
 

W przypadku eksmisji przy ulicy Grodzkiej na wniosek komornika  drzwi musiał otworzyć ślusarz, ponieważ użytkownik do końca był w przekonany, że uda mu się jej uniknąć. W jego przypadku sąd uznał, że nie przysługuje mu prawo do najmu socjalnego, dlatego na okres jednego miesiąca otrzymał pomieszczenie tymczasowe.

Pomieszczenie tymczasowe  to  pomieszczenie nadające się do zamieszkania, posiadające dostęp do źródła zaopatrzenia w wodę i do ustępu, chociażby te urządzenia znajdowały się poza budynkiem, oświetlenie naturalne i elektryczne, możliwość ogrzewania, niezawilgocone przegrody budowlane oraz zapewniające możliwość zainstalowania urządzenia do gotowania posiłków, zapewniające co najmniej 5 m2 powierzchni mieszkalnej na jedną osobę i w miarę możności znajdujące się w tej samej lub pobliskiej miejscowości, w której dotychczas zamieszkiwały osoby przekwaterowywane – wyjaśnia Przemysław Urbański Kierownik Biura Przydziału i Zamiany Mieszkań w Stargardzkim TBS.

Natomiast eksmisja z lokalu przy ulicy Piłsudskiego  przebiegła spokojnie.  W przypadku tego lokalu sąd przyznał prawo do najmu socjalnego, jednak korespondencja nie została odebrana, co sąd uznał jako odrzucenie oferty i nadał wyrokowi klauzule wykonalności.

Na czerwoniec planowane jest przeprowadzenie  kolejnych  7 eksmisji w różnych rejonach miasta i jeszcze jednej w bm. Łącznie w okresie maj/czerwiec Gmina odzyska 13 lokali mieszkalnych, które po remoncie, często z wykorzystaniem bezzwrotnych środków zewnętrznych  z BGK, trafią do osób oczekujących na przydział lokalu z Gminy lub zamian z urzędu albo z budynków do uwolnienia.

 

Źródło: STBS
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rok szkolny 2021/2022 za nami. FOTORELACJA