Dzisiaj jest: 25.9.2022, imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

Duchy nocą w muzeum

Dodano: 4 miesiące temu
Redakcja poleca!

Najbliższy weekend w Stargardzie zapowiada się naprawdę ciekawie.

Duchy nocą w muzeum

Najbliższy weekend w Stargardzie zapowiada się naprawdę ciekawie. Całe miasto wypełni sztuka w ramach ArtFestiwalu. Z kolei Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprasza na Tajemniczą Noc Muzeów. W programie polowanie na duchy i odkrywanie sekretów z przeszłości. W sobotę (21.05.) od 18:00 aż do północy będzie można bezpłatnie zwiedzać obie siedziby MAH – na Rynku Staromiejskim i w Bastei.
 

Oprócz oglądania wszystkich ekspozycji, zwiedzający wezmą udział w dodatkowych atrakcjach. Po korytarzach Bastei przechadzać się będą duchy historycznych postaci. Bez obaw – muzealnicy zapewniają, że zjawy są przyjazne i chętnie pozują do zdjęć. Takie fotografie można potem wrzucić na swoje konta w mediach społecznościowych, dodać hashtag #duchybastei i dostać upominek.
 

Równie ciekawie będzie w kamienicy na Rynku Staromiejskim. Zwiedzający wytropią miejsca pamięci i umieszczą je na mapie Stargardu. Z kolei w „Aptece pod Złotą Gwiazdą” w kąciku alchemiczno-magicznym farmaceutka wraz z zielarką przygotują napary i pomogą rozszyfrować tajemnicze recepty. Tu również czekają upominki i nagrody.
 

MAH szykuje też coś specjalnego dla tych, którzy mają ochotę na wieczorną przechadzkę. O 20:00 spod pomnika Kolejarza na Rynku Staromiejskim wyruszy spacer z przewodnikami. Znamy już hasło wycieczki – „Pomnikowe Love”. Reszta owiana jest tajemnicą, która tylko czeka na odkrycie.
 

Noc Muzeów zapowiada się interesująco, ale przez cały weekend w Stargardzie będzie się działo. W tym samym czasie setki twórców pokażą swoje dzieła i zaprezentują umiejętności w ramach ArtFestiwalu. Więcej o tym wydarzeniu tutaj.
 


 

            URZĄD MIASTA W STARGARDZIE

Autor foto: Anna Wardal

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
W drodze po medal. Fotorelacja cz.2