Dzisiaj jest: 27.5.2022, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

STBS – sukces rok po roku

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!

Kolejne wyróżnienie dla Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

STBS – sukces rok po roku

Kolejne wyróżnienie dla Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Spółka zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Towarzystw Budownictwa Społecznego za 2022 r., utrzymując tym samym pozycję z ubiegłego roku. Zestawienie przygotowali specjaliści ze Strefy Gospodarki – dodatku tematycznego do Dziennika Gazety Prawnej.
 

– Wynik tego rankingu obrazuje cały wysiłek i wkład pracy ludzi tworzących nasz TBS. Pozycjonuje to wysoko zarówno spółkę, ale i sam Stargard. Ten sukces potwierdza, że wyróżniamy się w porównaniu z licznymi TBS-ami z całego kraju. To powód do dumy i, mam nadzieję, także motywacja do dalszego działania – mówi prezydent Rafał Zając.
 

Tylko Towarzystwo z Wrocławia wyprzedziło nasze TBS. Na II miejscu – podobnie jak w 2021 r. – uplasowaliśmy się wraz z Toruniem i Gdańskiem. Po raz kolejny na dalszych miejscach znalazły się duże miasta: m.in. Poznań, Katowice i Opole. Eksperci ze Strefy Gospodarki kolejny raz docenili stargardzkie TBS za szeroki zakres działań. Ważnym kryterium była również skuteczność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na inwestycje.
 

STBS buduje nowe mieszkania, remontuje kamienice, ale realizuje też programy mieszkalnictwa wspomaganego. To szansa na większą samodzielność dla stargardzian o szczególnych potrzebach seniorów, osób z niepełnosprawnościami, osób wychodzących z bezdomności i opuszczających pieczę zastępczą. Nasz system od lat jest wzorem dla innych samorządów, które wprowadzają u siebie podobne rozwiązania. Spółka zarządza ponad 620 budynkami w całym mieście.
 

Zdjęcie: UM w Stargardzie

            URZĄD MIASTA W STARGARDZIE

Autor foto: Anna Wardal

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2022 cz.1. Galeria