Dzisiaj jest: 9.12.2023, imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Ukraińcy mogą składać wnioski o RKO (Rodzinny Kapitał Opiekuńczy)

Dodano: 2 lata temu Autor:

Ukraińscy uchodźcy mogą już składać wnioski o świadczenie 12 tysięcy złotych na drugie i kolejne dziecko w wieku od 12 do 36 miesięcy, w ramach świadczenia Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

Ukraińcy mogą składać wnioski o RKO (Rodzinny Kapitał Opiekuńczy)

Formularz w języku ukraińskim dostępny jest na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.
 

12 tysięcy w ramach RKO dla dzieci uchodźców

Świadczenie w ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego dostępne jest od 1 stycznia bieżącego roku. Wnioski można składać wyłącznie elektronicznie. Otrzymać można nawet 12 tysięcy na drugie i kolejne dziecko w wieku od 12 do 36 miesięcy. Wypłata odbywa się przez 24 miesiące po 500 PLN lub 12 miesięcy po 1000 PLN.
Od soboty o świadczenie w ramach RKO mogą się też ubiegać uchodźcy z Ukrainy. ZUS będzie przyznawał i wypłacał wsparcie obywatelom Ukrainy, przybyłym do Polski po 23 lutego 2022 roku.

Dostępny formularz RKO-U w języku ukraińskim

Na platformie PUE-ZUS pojawił się specjalny formularz w języku ukraińskim oznaczony symbolem RKO-U. DO złożenia wniosku niezbędny jest PESEL rodzica oraz dziecka, polski numer telefonu, adres mailowy oraz nr polskiego rachunku bankowego.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
II PARADA MIKOŁAJÓW - FOTORELACJA