Dzisiaj jest: 29.9.2024, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Ostatnie sparingi Błękitnych Stargard. Mocny rywal Polskiego Cukru Kluczevii

Piłkarze Błękitnych Stargard rozegrali dwa ostatnie sparingi przed wznowieniem III ligi.

W tym tygodniu zmierzyli się z IV-ligowcami i były to dwa wyjazdowe mecze. W środę zwyciężyli z Chemikiem Police 5:2.

Rywale prowadzili po 16 minutach, ale już po pierwszej połowie było 3:1 dla Błękitnych. W 31. i 41. minucie trafiał Damian Niedojad, a w 38. minucie gola zdobył Marcin Rajch. W 53. minucie wynik podwyższył Bartłomiej Zdunek, a w 89. minucie rezultat na 5:2 ustalił Paweł Pelikan.

W sobotę rywalem Błękitnych był Magnolia Park Stilon Gorzów. To lider lubuskiej IV ligi, który w 17 meczach zdobył 44 punkty. Rywale niespodziewanie wygrali 2:0. Gole strzelali dla nich Łukasz Kopeć w 42. minucie i Marcel Snowyda w 77. minucie. Z tej porażki jednak trudno wyciągać wnioski, bo Błękitni zagrali w składzie dalekim od optymalnego.

Ostatni test przed ligą też za Polskim Cukrem Kluczevią, który w VI rundzie Pucharu Polski ZZPN miał zdecydowanie trudniejszego przeciwnika. Rywalem był szósty w tabeli III ligi Świt Skolwin. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, bo w 11. minucie trafił Adam Nagórski. Później jednak nie podwyższyli już wyniku zwyciężając 1:0. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej, gdy te ekipy również mierzyły się w Szczecinie było 3:0 dla Świtu.

Do kolejnej rundy Pucharu Polski ZZPN awansowali też Błękitni, którzy tydzień wcześniej wygrali 3:2 z Arkonią Szczecin. Na następnym etapie są też Vineta Wolin, Dąb Dębno, Chemik Police, Flota Świnoujście, Ina Goleniów oraz Pogoń II Szczecin.

W następną sobotę 12 marca piłkarze wrócą do rywalizacji o ligowe punkty. O 13:00 Polski Cukier Kluczevia podejmie Kotwicę Kołobrzeg. Błękitni o 15:00 zmierzą się w wyjazdowym meczu z KP Starogard Gdański.