Dzisiaj jest: 29.9.2024, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Babskie motanie

Dodano: 3 lata temu
Redakcja poleca!

8 marca w Ziemniakowelove.

Babskie motanie

Nieduża, pyzata, bez wyraźnych rysów twarzy, czasem do zawieszenia na szyi, czasem do postawienia w kącie domu, ale zawsze przepełniona dobrą energią – taka jest motanka.

Starosłowiańskie lalki dobrych życzeń to powrót do dawnych tradycji i obrzędowości wschodu, to wartości, które dziś ponownie dostrzegamy i o które chcemy zabiegać. To rodzaj amuletu, który ma chronić osobę, która wykonuje lalkę lub tę, która została nią obdarowana.

 


- Intencji, w których wykonuje się lalki może być mnóstwo – przekonuje Katarzyna Kamińska z Fundacji „Szerokie Tory”, przed którą starosłowiańska kultura i tradycja motania lalek nie ma tajemnic. – Jeśli chcemy naszej lalce powierzyć jakieś szczególne zadanie, jakąś tajemnicę, to wtedy przelewamy wszystkie myśli, pragnienia właśnie na tę lalkę, a co za tym idzie wizualizujemy nasze marzenia. Zatem wszystkie dobre rzeczy – zdrowie, szczodrość, dobroć, urodzaj i szczęście w domu można podczas takich warsztatów przepracować – przekonuje Katarzyna Kamińska. 

Wspólne motanie zawsze jest pełne dobrej energii, a wśród uczestniczących w warsztacie kobiet tworzy się pewnego rodzaju wspólnota. To okazja, by – jeśli chcemy - podzielić się także swoimi emocjami, problemami i radościami.

 


- Każda praca w kobiecym gronie przynosi mnóstwo radości i satysfakcji. A taka motanka to prawdziwy prezent dla siebie samej.  I co ważne, także dla współczesnej kobiety – podsumowuje trenerka.

Tym razem babskie motanie wzbogacimy o słowiańskie przekąski i kielich wina.

Z pewnością więc 8 marca w Ziemniakowelove będzie przyjemnie, kreatywnie, oryginalnie, ale i smacznie!

 


 

Materiał sponsorowany

Źródło: Ziemniakowelove
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargardzkie Dni Seniora. Cz. 1. Fotorelacja