Dzisiaj jest: 20.7.2024, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

2500 zł oraz 10 pkt. karnych za przekroczenie prędkości.

Dodano: 2 lata temu
Redakcja poleca!

Stargardzka drogówka zatrzymała kierowcę, który przekroczył dopuszczalną prędkość ponad 2 razy.

2500 zł oraz 10 pkt. karnych za przekroczenie prędkości.

Policjanci stargardzkiej drogówki z grupy „SPEED” w minioną sobotę zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem, który na drodze Szczecin – Chociwel, na której obowiązuje prędkość  do   90 km/h mknął z prędkością 212 km/h. Pirat ukarany został mandatem w wysokości 2,500,-, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.
 


W sobotę chwilę po godzinie 10 mundurowi ze stargardzkiej drogówki na potocznie nazywanej  „chociwelce”  zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes. Siedzący za kierownicą 53 – latek przekroczył  dozwoloną prędkość o 122 km/h. Mknął z prędkością 212 km/h. Zgodnie z taryfikatorem policjanci nałożyli na kierowcę mandat w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń prędkości, musi liczyć się z wysoką karą finansową i utratą prawa jazdy na trzy miesiące. Ale przede wszystkim powinien mieć świadomość, że brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego apelujemy o rozsądek i stosowanie się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami.


Zdjęcia poglądowe: Policja

Źródło: KPP w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Podsumowanie akcji Rowerowa Stolica Polski - Stargard 2024. Fotorelacja