Łatwiejszy poród
Około 9 miesięcy przed zajściem w ciąże, warto zadbać mięśnie dna miednicy. Najlepiej to zrobić przed planowaną ciążą. Często w okresie ciąży wychodzą na światło dzienne problemy, które wcześniej w ogóle nie były widoczne, a w okresie jej trwania dochodzi do zwiększenia problemu. Bardzo ważne jest wzmacnianie mięśni, ale również rozluźnianie, dzięki któremu dziecko łatwiej przechodzi przez kanał rodny. Ponadto, ćwiczenia sprawiają, że pochwa staje się elastyczna, co sprawia, że poród jest o wiele szybszy, a kobieta łatwiej dochodzi do siebie.
Likwidowanie problemu nietrzymania moczu
Mięśnie kegla kontrolują zwieracz cewki i mają wpływ na trzymanie moczu. Gdy dojdzie do ich osłabienia, mocz nie zostaje utrzymany. Najbardziej daje się to we znaki w czasie kichania, kaszlu czy ciężkiego wysiłku fizycznego. Najczęściej objawia się to u kobiet, które przeszły poród, miały jakieś operacje w obrębie miednicy, u osób z nadwagą, ale i u mężczyzn, którzy przeszli zabieg usunięcia prostaty. Do osłabienia tych mięśni dochodzi również naturalnie wraz z upływem wieku. Przeczytaj więcej na tygodniksiedlecki.com. Jeżeli natomiast problem bardzo utrudnia życie, warto wspomagać się preparatami likwidującymi problem nietrzymania moczu, które można kupić na Wapteka.pl.
Mięśnie kegla a poprawienie jakości życia seksualnego
Dobrze wyćwiczone mięśnie dna miednicy poprawiają jakość stosunków seksualnych. U niektórych kobiet w czasie stosunku występuje ból albo brak orgazmu, co może być związane z problemami w rejonie tych mięśni. Dzięki ćwiczeniom można pozbyć się tego problemu: wyeliminować ból i poprawić intensywność orgazmu. U mężczyzn ćwiczenia przynoszą podobne korzyści. Pomagają utrzymać i osiągnąć erekcję oraz opóźnić wytrysk. Wraz z upływem wieku mięśnie ulegają osłabieniu, więc im wcześniej zostanie rozpoczęty trening, tym szybciej pojawią się efekty.
W jaki sposób ćwiczyć mięśnie kegla?
Jeżeli chodzi o mężczyzn, trening mięśni kegla polega u nich na zaciskaniu mięśni krocza, tak jakby chcieli powstrzymać chęć oddania moczu. Należy naprzemiennie zaciskać i rozluźniać te mięśnie. Ważne jest również kontrolowanie oddechu. Podczas wydechu mięśnie mają być zaciskanie, a podczas wdechu rozluźniane. 5-10 minut to optymalny czas ćwiczeń. Natomiast jeżeli chodzi o kobiety, wygląda to dokładnie tak samo jak u mężczyzn. Kobiety mogą jeszcze dodatkowo używać kulek gejszy, dzięki którym mięśnie samoistnie się napinają.
Ćwiczenia mięśni kegla, wykonywane regularnie zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, nie tylko pomagają w leczeniu i profilaktyce wielu schorzeń, ale wpływają również na jakość stosunków seksualnych. Co więcej, kiedy u kobiet są wyćwiczone jeszcze przed zajściem w ciąże, ułatwi im to poród, a także pomoże szybciej wrócić do formy. Im wcześniej rozpoczęty będzie trening, tym szybciej można zobaczyć korzyści. Każdy powinien ćwiczyć mięśnie dna miednicy, ponieważ przynosi to wiele korzyści dla zdrowia.
Artykuł sponsorowany