Dzisiaj jest: 27.5.2022, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Prezydent zapowiada kontynuację remontów ulic w mieście

Dodano: 4 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Niekomfortowa jazda oraz szybsze zużywanie się pojazdów- z tymi problemami borykają się mieszkańcy wielu ulic w Stargardzie.

Prezydent zapowiada kontynuację remontów ulic w mieście

Prezydent Rafał Zając zapowiada, że Miasto będzie kontynuowało remonty kolejnych ulic.

W czwartek Prezydent Stargardu Rafał Zając poinformował o kontynuacji przebudowy ul. Pileckiego na Osiedlu Pyrzyckim. Jeszcze w tym roku Miasto wybuduje prawie 40 miejsc parkingowych i chodnik. - Skorzystają z tego mieszkańcy okolicy, ale również rodzice dzieci uczęszczających do pobliskiej podstawówki i przedszkola- mówi Prezydent.

Informacja o dalszym remoncie ulicy Pileckiego poruszyła mieszkańców miasta, którzy pytają Prezydenta o inne ulice w Stargardzie. - A kiedy zrobicie coś w końcu z ulicą Drzymały? Same dziury i nie ma chodnika, a samochody ciężarowe non stop jeżdżą na oczyszczalnię- alarmuje stargardzianka. Ta ulica nie jest w naszym zarządzie, więc na ten moment nie mogę się odnieść. Mamy jednak plan przejąć tę drogę od Powiatu, wówczas będziemy uwzględniać ją w naszych planach- odpowiedział Rafał Zając.

 Mieszkańcy Stargardu zastanawiają się co z innymi drogami w mieście. Prezydent Rafał Zając mówi, że inne ulice są równie ważne, a Miasto konsekwentnie realizuje plan. - W tym roku oddamy zmodernizowaną ul. Barnima, Kasztelańską, wspólnie z Powiatem Sikorskiego i Andersa. W cyklu dwuletnim będziemy przebudowywać za ponad 20 mln zł ulice Lotników, Lelewela i Kosmonautów. Czekamy na decyzję o dofinansowaniu kolejnych. Szykujemy wniosek o dofinansowanie przebudowy ul. Chrobrego, Szewskiej i Kuśnierzy. To tylko jeden rok- informuje Prezydent.

Rafał Zając zaznaczył, że część remontów ulic i chodników prowadzona jest we współpracy z Powiatem, co bardzo ceni. - Chodnik przy ul. Szczecińskiej, modernizacje ulic Generałów Andersa, Sikorskiego, wcześniej ulic Wieniawskiego, Ceglanej i wielu innych, czy też wreszcie wypracowanie porozumienia w zakresie stopniowego przejmowania ulic powiatowych to przykłady świetnej współpracy Miasta i Powiatu, nie tylko tej organizacyjnej. Mógłbym ich wyliczać znacznie więcej również poza sferą zarządzania drogami- mówi Prezydent.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2022 cz.1. Galeria