Dzisiaj jest: 27.5.2022, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

PPNT - kolejne drogi z nazwami

Dodano: 4 miesiące temu
Redakcja poleca!

Kobaltowa, Miedziana i Niklowa – kolejne drogi w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii mają swoje nazwy.

PPNT - kolejne drogi z nazwami

Kobaltowa, Miedziana i Niklowa – kolejne drogi w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii mają swoje nazwy. Radni Rady Miejskiej byli jednomyślni w tej sprawie. Nowe ulice łączą się z przedłużoną ul. Metalową. To dobre miejsce dla następnych inwestycji w PPNT. Wszystkie te tereny są przygotowane dla przedsiębiorców, którzy chcą tutaj zlokalizować i rozwijać swoje firmy.
 

– Ulicą Metalową doszliśmy do dużego skrzyżowania, wokół którego wydzielone zostały koleje działki na sprzedaż. W nazewnictwie pozostajemy w obszarze tablicy Mendelejewa, nawiązując do pobliskich dróg. Dzięki temu do m.in. ul. Tytanowej i ul. Krzemowej dołącza ul. Kobaltowa, ul. Miedziana i ul. Niklowa – mówi zastępca prezydenta Piotr Mync.

W 2021 r. w PPNT zakończył się ogromny projekt o wartości ponad 30 000 000 zł. Ponad 20 hektarów zostało kompleksowo uzbrojonych, przy jednoczesnym przedłużeniu ul. Metalowej. Droga kończy się rondem, od którego poprowadzono 3 zupełnie nowe ulice. Podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej radni zagłosowali w sprawie nadania im nazw. Dzięki ich decyzji w PPNT przybyła ul. Kobaltowa, ul. Miedziana i ul. Niklowa.

 

Na co dzień w PPNT zatrudnionych jest ok. 4000 osób. Kolejne tereny pod następne inwestycje to szansa na jeszcze większą liczbę miejsc pracy dla stargardzian. W parku działają firmy z różnych branż. Stale rozwijana jest również infrastruktura drogowa. Wzdłuż nowych ulic budowane są chodniki i ścieżki dla rowerzystów. Przybywa także przystanków autobusowych, a drogi oświetlają ledowe latarnie. Wszystko to sprzyja rozwojowi biznesu w PPNT i poprawia komfort oraz bezpieczeństwo pracowników.

Zdjęcia: Paweł Bieg

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2022 cz.1. Galeria