Dzisiaj jest: 9.8.2022, imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Ile kosztuje wydawanie Stargardzkiego Informatora Samorządowego?

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Stargardzie radni głosowali nad zmianą w budżecie na 2021 r.

Ile kosztuje wydawanie Stargardzkiego Informatora Samorządowego?

dotyczącą m.in. zwiększenia kwoty wydatków na dodatkowe wydania Stargardzkiego Informatora Samorządowego. Ile Miasto wydaje na swój biuletyn?

Radny Rady Miejskiej Krzysztof Kozłowski wyraził swoje wątpliwości dotyczące wydatkowania pieniędzy na wydawanie Stargardzkiego Informatora Samorządowego. Podczas październikowej sesji radni głosowali nad zwiększeniem wydatków miasta na 2021 r. o kwotę 112 000 zł na pokrycie kosztów wzrostu liczby wydań Stargardzkiego Informatora Samorządowego, nieplanowanych kosztów kampanii informacyjnej dotyczącej akcji "Stargard Kupuje Lokalnie", która została zorganizowana w odpowiedzi na sytuację związaną z pandemią koronaworusa oraz wzrostu cen energii. - Uzasadnienie wydatkowania ponad 112 000 zł nie precyzuje ile pieniędzy wydawanych jest na informator SIS, a ile na kampanię informacyjną "Stargard Kupuje Lokalnie"- zauważył radny. Poprosił również o informacje dotyczące wydawania Stargardzkiego Informatora Samorządowego i rozliczenie przeprowadzonej kampanii informacyjnej "Stargard Kupuje Lokalnie".

Rafał Zając, Prezydent Stargard poinformował, że na wzrost liczby wydań Stargardzkiego Informatora Samorządowego i koszty kampanii informacyjnej dotyczącej akcji "Stargard Kupuje Lokalnie" zaplanowano kwotę 62 000 zł. Pozostałe zwiększenie w wysokości 50 000 zł jest przeznaczone na wzrost cen energii. Łączne koszty kampanii informacyjnej "Stargard Kupuje Lokalnie" wyniosły 20 958,60 zł. Na portale internetowe przeznaczono kwotę 5958 zł, gazety- 2398,50 zł, radio- 11402,10 zł i materiały wideo- 1500 zł.

Prezydent poinformował również, że umowa z firmą drukującą w 2021 roku sześć wydań "Stargardzkiego Informatora Samorządowego" opiewa na kwotę 49 572 zł. Redakcja wydawnictwa znajduje się wśród obowiązków służbowych pracowników Biura Prasowego, w związku z czym nie otrzymują oni za to dodatkowego wynagrodzenia. Koszty kolportażu i składu graficznego sześciu wydań SIS wynoszą ok 37 800 zł. Nakład informatora to 26 800 sztuk. Według założeń w tym roku planowane jest wydanie jeszcze dwóch numerów SIS. - Jednocześnie informuję, że wydawnictwo jest kolportowane do wszystkich dzielnic- dodał Prezydent.

Źródło foto: Urząd Miasta Stargard

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje - power & fire. Galeria