Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Dzień bez samochodu – wybierz autobus, rower lub idź pieszo

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Tradycyjnie już od 2004 roku 22 września na całym świecie jest Dniem bez samochodu.

Dzień bez samochodu – wybierz autobus, rower lub idź pieszo

Wieńczy on obchodzony Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Patronem tego wydarzenia w Polsce jest Ministerstwo Środowiska.

Dzień ten ma zwrócić uwagę na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska, a także z nadmiarem pojazdów na drogach. W sytuacji, w jakiej znajduje się nasze miasto (remonty wiaduktów), będzie to doskonała okazja do sprawdzenia, czy łatwiej i szybciej dojedziemy komunikacją miejską do pracy, szkoły, na zakupy.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji zaprasza do świętowania

Już jutro w całym Stargardzie kierowcy będący właścicielami aut, będą mogli poruszać się komunikacją miejską bez biletu. Zamiast niego wystarczy okazać dowód rejestracyjny. I co ważne wraz z kierowcą może jeździć bezpłatnie taka ilość osób, jaka mieści się w jego pojeździe. Oczywiście zgodnie z dowodem rejestracyjnym.

Przejazd autobusem to także okazja do sprawdzenia, w jakich warunkach na co dzień jeżdżą klienci MPK. Kierowcy będą mogli sprawdzić wygodę, komfort, przekonać się, że autobusy posiadają klimatyzację.

W podsumowaniu: warto ten dzień poświęcić na sprawdzenie i porównanie jazdy własnym środkiem lokomocji z autobusami MPK.


MPK zaprasza do swoich pojazdów.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
GRZYBOGRANIE 2021. Gwiazda wieczoru - Lech Janerka