Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Kostiumy, które szokują. Czas na Madryt!

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

Na podbój modowych targów w Hiszpanii wyruszyła ekipa Wasted Couture, której produkty stargardzianie mogli poznać na Old Town i Art Festiwalu.

Kostiumy, które szokują. Czas na Madryt!

Na podbój modowych targów w Hiszpanii wyruszyła ekipa Wasted Couture, której produkty stargardzianie mogli poznać na Old Town i Art Festiwalu. W piątek w Madrycie rozpoczną się największe i najpopularniejsze na Półwyspie Iberyjskim Międzynarodowe Targi Tekstylia, Obuwia i Akcesoriów „MOMAD”. – Mamy nadzieję, że nasze kostiumy będą zwracać uwagę, a wręcz szokować. Zamierzamy zaistnieć w jednej z europejskich stolic mody – mówi Wiola Sychowska, założycielka marki.

Wasted Couture to manufaktura znajdująca się w Szczecinie. Firma ma pięcioletnie doświadczenie. W warsztacie grupa pełnych pasji projektantek i artystek tworzy niezwykłe, personalizowane stroje i akcesoria w stylu postapokaliptycznym. Wśród nich kreacje sceniczne, stroje na LARP-y, ale też ubrania, mogące być elementem codziennej, odważnej stylizacji.
Ostatnio kostiumy Wasted Couture „zagrały” w najnowszym sezonie popularnego serialu The Walking Dead”. Wkrótce zostaną wykorzystane w kolejnej głośnej produkcji – „Pretty Little Liars”.
- Mamy dużą rzeszę klientów, także z zagranicy. Nie ma wielu firm, które pracują w podobnej stylistyce, co my. Polacy także się u nas ubierają. Okazuje się, że jest sporo miejsc, w których ludzie chcą się pokazać w oryginalnych kostiumach – tłumaczy Wiola Sychowska. 

Artystki poszukują inspiracji w takich grach jak „Fallout” czy „Wasteland” i w filmach typu „Mad Max”. Do produkcji ubrań wykorzystują skóry, metal, opony i kości.

Udział w Targach Mody w Madrycie to dla nich duża szansa. - Zrobiłyśmy rozeznanie i okazało się, że wśród ponad 280 firm, które będą się prezentować, będziemy jedną z niewielu, które całkowicie tworzą z recyklingu. Nasze nietypowe kostiumy na pewno będą szokować i na to stawiamy. Bo naszym atutem jest właśnie nietuzinkowość – dodaje W. Sychowska.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargardzkie Dni Seniora - parada oraz gra miejska. GALERIA