Dzisiaj jest: 18.6.2021, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Zamyka się kultowa swego czasu Nasza Klasa

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

Serwis Nasza Klasa idzie do zamknięcia, które nastąpi 27 lipca tego roku.

Zamyka się kultowa swego czasu Nasza Klasa

Serwis Nasza Klasa idzie do zamknięcia. Swego czasu było to najpopularniejsze medium społecznościowe w Polsce, które zostało na dobre wyparte przez Facebooka.

Pewnie wielu młodych czytelników może tego serwisu wcale nie znać lub nie pamiętać, ale wielu z nas chętnie z niego korzystało i pewnie nie raz umówiło się na spotkanie klasowe po latach. Bo właśnie taki cel przyświecał stworzeniu serwisu Nasza Klasa, który powstał w 2006 roku. Sentyment do dawnych szkolnych znajomości okazał się sukcesem i przyniósł pomysłodawcom sukces.

 Nasza Klasa była pierwszym medium społecznościowym, które Polacy masowo pokochali, niezależnie od wieku. Po części przekonali się też do tego typu serwisów, przez co wielu osobom łatwiej było przeskoczyć na Facebooka. Bo to właśnie Facebook zaczął stopniowo wypierać popularność Naszej Klasy, przemianowanej później na NK.pl.

W końcowym okresie żywota portalu, był to serwis to gier tam oferowanych. Obecny administrator serwisu Ringier Axel Springer Polska, postanowił dokonać wypowiedzenia całości usług NK.pl z zachowaniem 2-miesięcznego okresu wypowiedzenia. Osoby, które mają wciąż wykupione tam płatne usługi, mogą z nich korzystać od dnia 27 lipca 2021 roku. Wraz z zamknięciem serwisu, usunięte zostaną też wszystkie dane osobowe użytkowników, ze względu na brak podstawy ich wykorzystywania.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2021. Photos by Anna Wardal. Cz.2