Dzisiaj jest: 18.6.2021, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Stargardzka Koalicja dla Seniora – kolejny sukces stargardzkich społeczników!

Dodano: 3 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

Kwotę niemal 150 tysięcy udało się pozyskać stargardzkiej Fundacji Serce dla Wszystkich,

Stargardzka Koalicja dla Seniora – kolejny sukces stargardzkich społeczników!

która wraz z partnerami, czyli Stargardzkim Centrum Kultury oraz Stowarzyszeniem Artystycznym b-moll zrealizuje projekt pod nazwą Stargardzka Koalicja dla Seniora.

Projekt jest kompilacją małych inicjatyw przygotowanych przez różne osoby, które skierowane są do osób 60+. Kolejny raz udało się zaangażować ludzi i mam nadzieję, że wspólnie zrobimy kilka fajnych rzeczy dla seniorów, co zaowocuje nowymi pomysłami na przyszłość – Tomasz Sobolewski

 

Fundacja Serce dla Wszystkich prowadzi swoją działalność od 2012 roku, a jej prezesem jest Tomasz Sobolewski. Fundacja jak można przeczytać w statucie, jest rzeczywiście otwarta na wszystkich, promuje oddolne inicjatywy społeczne wspierające między innymi, dzieci seniorów czy osoby niepełnosprawne.

Kilka słów o projekcie

Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa seniorów na terenie powiatu stargardzkiego oraz poprawa bezpieczeństwa osób 60+ w dobie pandemii. Sytuacja, w jakiej obecnie się znajdujemy, znacznie ograniczyła aktywność seniorów oraz ilość działań z ich udziałem. Dlatego w ramach projektu podjęte zostaną działania, które pozwolą na wzmocnienie seniorów w tej trudnej sytuacji jak również zwiększą dostępność różnych niezbędnych form wsparcia.
Aby zrealizować wspomniany wyżej cel, organizatorzy planują podjąć następujące działania:

  1. Warsztaty Treningu pamięci i komunikacji z elementami Artekinezjologii (dla niewtajemniczonych artekinezjologia jest metodą terapii i leczenia za pomocą sztuki)

  2. Trening Mindfulness Awarenes Compassion MAC.

  3. Działanie: Wsparcie specjalistyczne „Seniorze nie jesteś sam”
    W ramach tego zadania zrealizowane zostanie poradnictwo socjalne, prawne, konsumenckie, psychologiczne.

  4. Działanie: Kampania bezpieczeństwa dla seniora- materiały dotyczące bezpieczeństwa związane z funkcjonowaniem seniora w sieci i innych sytuacjach, w których seniorzy mogą czuć się zagrożeni.

  5. Działanie: Aktywni seniorzy w Stargardzie- Cykl wywiadów, które będą dostępne w sieci.

  6. Warsztaty fotograficzne i multimedialne powiązane z historią naszego miasta;

  7. Przestrzeń zagospodarowana przy SCK – zaaranżowane zostanie miejsce spotkań dla seniorów gdzie będą oni mogli usiąść wypić kawę, przeczytać poezję, książkę, zagrać w szachy lub posłuchać dobrej muzyki.

Środki na realizację projektu zostały pozyskane w ramach rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+”.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania projektu. Bez nich nie byłoby tego przedsięwzięcia: Joanna Tomczak, Sylwia Wieleba, Aleksandra Zalewska-Stankiewicz, Wojciech Bereszko, Anna Szatkiewicz-Pełka, Lidia Sobolewska – Tomasz Sobolewski na profilu Fb fundacji.

 

Najedź kursorem na grafikę, kliknij i przejdź na profil fb fundacji 

Źródło: Fundacja "Serce dla Wszystkich"
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2021. Photos by Anna Wardal. Cz.2