Dzisiaj jest: 18.6.2021, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Dzieje się na placach zabaw

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!

Trampoliny, nowe zestawy zabawowe, sprzęty do ćwiczeń i miejsca do wypoczynku – z tego wszystkiego już niedługo skorzystają stargardzianie w każdym wieku.

Dzieje się na placach zabaw

Trwają prace na kilku placach zabaw w różnych częściach miasta. W planach są też kolejne inwestycje.
 

Montowane są trampoliny całoroczne, które uzupełnią plac zabaw w Parku Chrobrego. Niedługo pojawi się tam poliuretanowa nawierzchnia. Do dyspozycji dzieci będzie tradycyjna kwadratowa trampolina i elementy w kształcie plastra miodu. Najmłodsi stargardzianie poskaczą tam już pod koniec maja.
 

Trwa także rozbudowa placu zabaw na os. Pyrzyckim. Dzieci zyskają nowe sprzęty, a dorośli – tzw. zielone miejsca wypoczynku. Plac przy ul. Armii Krajowej uzupełnią też chodniki z kostki i ogrodzenie. Całość powinna być gotowa na koniec tego miesiąca. Zupełnie nowy plac zabaw powstaje z kolei między ul. J. Przybosia i ul. S. Żeromskiego. Będzie tam również siłownia plenerowa.
 

Na ten rok zaplanowaliśmy też następne inwestycje. To m.in. budowa pierwszego w Stargardzie bike parku – czyli miejsca do jazdy i ćwiczeń na rowerze. Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 i okoliczni mieszkańcy skorzystają wkrótce z nowego boiska do mini koszykówki oraz z urządzeń do ćwiczeń. Inwestycja uzupełni istniejące przy Piątce boiska i plac zabaw.
 

Wszystkie projekty zostały wybrane przez mieszkańców w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2021. Photos by Anna Wardal. Cz.2