Dzisiaj jest: 29.9.2024, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Błękitni - Olimpia: Jak nie teraz to kiedy?

W 32. kolejce eWinner II ligi broniące się przed spadkiem drużyny powalczą o pełną pulę.

Błękitnym Stargard do końca sezonu pozostało siedem spotkań. To będzie jeden z dwóch najważniejszych meczów. W domowym pojedynku z jednym z rywali do utrzymania zmierzą się z Olimpią Grudziądz. Początek sobotniego spotkania o 13:00.

Najbardziej zagrożonych spadkiem jest aktualnie pięć zespołów. Po 29 "oczek" mają 15. w tabeli Bytovia Bytów i 16. Błękitni Stargard. Te ekipy są w lepszej sytuacji, bo plasują się nad strefą spadkową. Gonią je Lech II Poznań (27) i dwie Olimpie, które zdobyły po 26 "oczek".

Olimpia Grudziądz na ten moment jest ostatnia, ale do rozegrania ma osiem spotkań. Dlatego tak ważne, żeby Błękitni zdobyli w sobotę komplet punktów. Wtedy ich sytuacja może znacząco się poprawić. Remis na ten moment również nie byłby zły, ale w kontekście całego sezonu mógłby okazać się kłopotliwym rezultatem.

Stargardzianie już w trzech ostatnich meczach remisowali. Szczególnie po pojedynku z Górnikiem Polkowice byli chwaleni, ale w tych spotkaniach zdobyli łącznie tylko trzy punkty. Najtrudniej ocenić mecz z Pogonią Siedlce. Błękitni przegrywali w nim 0:1, ale w drugiej połowie prowadzili 2:1 i szansa na wyjazdowe zwycięstwo była realna.

Olimpia Grudziądz to spadkowicz z Fortuna I ligi. W poprzednim sezonie zdobyła 40 punktów - tyle samo, co 15. GKS Bełchatów, który się utrzymał. W Grudziądzu chcą uniknąć drugiego spadku z rzędu, dlatego w Stargardzie również powalczą o zwycięstwo.

Olimpię od rundy wiosennej prowadzi trener Zbigniew Smółka, który jeszcze niedawno pracował nawet w PKO Ekstraklasie (Arka Gdynia). Jego zespół po serii dobrych spotkań wpadł w duży kryzys i doznał pięć porażek z rzędu. Przełamał się w minioną sobotę, pokonując Olimpię Elbląg 3:1. To był mecz, który piłkarzom z Grudziądza dał nadzieję na utrzymanie.

Ważny może być bilans bezpośrednich spotkań. Jesienią po emocjonującym starciu było 2:2. Olimpia prowadziła już 2:0, ale Błękitni odrobili straty. Remis zapewniły trafienia Damiana Niedojada (69. minuta) i Jakuba Ostrowskiego już w doliczonym czasie.

Co ciekawe jesienią dla rywali 90 minut rozegrał Adrian Kwiatkowski, który przed rundą wiosenną wrócił do Błękitnych. Skrzydłowy po zmianie klubu na boisku pojawił się w 8 meczach (łącznie 322 minuty).

Błękitni Stargard - Olimpia Grudziądz / sobota 08.05.2021 godz. 13:00.

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).