Dzisiaj jest: 18.6.2021, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Punkt w SCK rozpoczął szczepienia

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

W dniu dzisiejszym rozpoczął swoją działalność punkt szczepień przeciw COVID-19.

Punkt w SCK rozpoczął szczepienia

Punkt w Stargardzie powstał we współpracy wojewody zachodniopomorskiego, prezydenta Stargardu i starosty stargardzkiego.

Chciałbym dzisiaj podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tego punktu, który już widać, że działa niezwykle sprawnie. Dziękuję panu wojewodzie, panu prezydentowi, pani staroście, ale również dyrektorowi szpitala i wszystkim osobom, które biorą w tym udział – powiedział na wstępie briefingu prasowego poseł na Sejm RP Michał Jach.

Docelowo można będzie w nim zaszczepić do 500 osób dziennie. Wszystko uzależnione jest od ilości szczepionek, jakie spłyną do punktu. W dniu dzisiejszym około 300 osób otrzymało szczepionkę w tym punkcie. Na czwartek i piątek planowane jest zaszczepienie po około 330 osób. Na daną chwilę punkt ma zagwarantowane 1000 szczepionek AstraZeneca, ale w przyszłości mają pojawić się też szczepionki innych firm.

Hamulcowym są tutaj firmy, które nie wywiązują się w sposób odpowiedzialny w dostarczaniu do Polski szczepionek. ………. Ja bardzo dziękuję panu prezydentowi, pani staroście, że podjęli się jako samorządowcy, organizacyjnie zadbali, żeby ten punkt szczepień powszechnych zaczął funkcjonować i żeby szczepienia były dostępne nie tylko dla mieszkańców Stargardu, ale i całego powiatu. ……. To wspólne zaangażowanie, tak jak tutaj stoimy, daje najlepsze rezultaty – wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.


 

Podziękowania złożyli także prezydent Stargardu Rafał Zając oraz starosta stargardzki Iwona Wiśniewska.

Nie mieliśmy wraz ze starostą Iwoną Wiśniewską żadnych wątpliwości, że ten punkt w Stargardzie istnieć powinien. …..Cieszę się ogromnie, że ta możliwość (punkt szczepień powszechnych) pojawiła się w Stargardzie – powiedział między innymi prezydent Stargardu Rafał Zając.


Przyznam szczerze, że jedyne obawy z funkcjonowaniem tego punktu wiązałam z zespołem, który musiał zasilić pokaźnie, bo w liczbie ponad 50 osób w obsłudze ten punkt. Szczególne słowa uznania i szacunku dla pracowników powiatowego szpitala w Stargardzie, którzy na ten apel odpowiedzieli…….Dziękuję naszym współpracownikom, pracownikom Powiatu i Gminy Miasta Stargard – starosta stargardzki Iwona Wiśniewska.

Poniżej materiał ze strony UM Stargard

Punkt jest prowadzony przez stargardzki szpital. Aby zapisać się na szczepienie trzeba:
- zadzwonić na bezpłatną infolinię – tel. 989 lub pod nr 880 333 333 – i jako wybrane przez siebie miejsce wskazać Punkt Szczepień Powszechnych - Stargardzkie Centrum Kultury (Ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 105, Stargard),
- wysłać SMS o treści SzczepimySie pod nr 664 908 556 lub 880 333 333,
- zadzwonić bezpośrednio do PSzP – tel. 667 627 600 lub 667 627 598.

Po zapisaniu się i uzyskaniu terminu oraz godziny szczepienia warto jeszcze w domu wydrukować i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19. Jest on dostępny w załączniku poniżej. Można go też dostać – w wersji papierowej – w SCK, Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17 i Rynek Staromiejski 1) oraz w Starostwie Powiatowym (ul. Skarbowa 1). Wypełnienie kwestionariusza w domu skraca czas pobytu w punkcie i usprawnia załatwienie formalności.

W dniu szczepienia trzeba:
- odżywiać się dokładnie tak samo jak na co dzień,
- przyjmować te same lekarstwa,
- „na górę” ubrać to, co pozwoli łatwo i szybko odsłonić ramię.

Koniecznie należy zabrać:
- dowód osobisty,
- swoją dokumentację medyczną,
- listę zażywanych leków,
- okulary (jeśli są potrzebne).

Na szczepienie trzeba przyjść punktualnie. Najlepiej maksymalnie 15 minut przed wyznaczoną godziną. Nie należy zajmować kolejki wcześniej, bo dezorganizuje to pracę punktu, ale też zwiększa ryzyko zarażenia się koronawirusem bezpośrednio przed szczepieniem.

Jeśli ktoś nie może przyjść na ustalony termin, powinien jak najszybciej zadzwonić bezpośrednio do PSzP – tel. 667 627 600 lub 667 627 598. Warto pamiętać, że złe samopoczucie lub lekkie objawy infekcji nie zawsze są przeciwwskazaniem do szczepienia. Decyzję w tej sprawie podejmuje lekarz.
Punkt w Stargardzie jest zorganizowany tak, aby każdy pacjent mógł po szczepieniu odczekać około kwadrans. W tym czasie będzie obserwowany przez profesjonalnie przygotowaną kadrę. Na ewentualne pytania i wątpliwości odpowiedzi zostaną udzielone na etapie kwalifikacji do szczepienia.

Bezpłatne miejsca parkingowe dla osób szczepiących się zostały wyznaczone na dawnej pętli autobusowej przy pl. Wolności (przed głównym wejściem do SCK). Aby dostać się do punktu, trzeba wejść do budynku od strony ul. Wojska Polskiego – naprzeciwko sądu. PSzP jest pozbawiony barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnościami.


pdf Kwestionariusz wstępnego wywiadu przed szczepieniem

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2021. Photos by Anna Wardal. Cz.2