Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Mieszkańcy osiedla Letniego chcą bankomatu

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:

Bankomat- ta potrzeba podnoszona jest przez wielu mieszkańców osiedla Letniego.

Mieszkańcy osiedla Letniego chcą bankomatu

Czy w odpowiedzi na ich prośby urządzenie w końcu pojawi się w tej części miasta?

Głos mieszkańców osiedla Letniego przytoczyła radna Rady Miejskiej w Stargardzie Monika Kieliszak. - W społeczności internetowej, która zrzesza mieszkańców osiedla Letniego postawiono pytanie, czego najbardziej na tym osiedlu brakuje. Najczęściej udzielaną odpowiedzią było stwierdzenie, że brakuje bankomatu- mówi Monika Kieliszak. Radna zwróciła się do Prezydenta Miasta z pytaniem, czy jest możliwość wystąpienia do banków o analizę opłacalności ustawienia bankomatu na tym osiedlu.

Bankomat w obecnych czasach jest dużym udogodnieniem. Wszyscy pracodawcy zostali przez rząd zobowiązani do wypłaty wynagrodzenia na konta pracowników, a osoby kończące pracę zawodową, przechodząc na emeryturę, posiadają konta w bankach. Brak dostępu do pieniędzy wiąże się dla mieszkańców z dużymi problemami, ponieważ muszą się oni udawać po nie w inne części miasta. 

Prezydent Rafał Zając poinformował, że zwrócono się z prośbą o przeprowadzenie analizy opłacalności ustawienia bankomatu na osiedlu Letnim w Stargardzie przez Bank Pekao S.A., z którym obecnie Gmina Miasto Stargard ma podpisaną umowę na bankową obsługę budżetu. Prezydent argumentował, że według posiadanych danych z ewidencji ludności na terenie osiedla Letnie (ulice Pogodna, Przedwiośnie, Lechicka, Jesienna i Aleja Gryfa) obecnie zamieszkuje 3 130 osób. Zasugerował również lokalizację bankomatu przy ul. Pogodnej.

Z odpowiedzi przesłanej przez Bank Pekao S.A. wynika, że Bank aktualnie nie widzi możliwości zainstalowania bankomatu na osiedlu Letnim w Stargardzie. Urząd Miejski poinformował, że jest w trakcie nawiązywania kontaktu w tej sprawie z Bankiem PKO BP S.A.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA