Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Znamy kwotę zbiórki podczas 29. Finału WOŚP

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

Przesuwanie terminu i szalejąca pandemia nie przeszkodziły WOŚP kolejny raz pobić rekord zbiórki.

Znamy kwotę zbiórki podczas 29. Finału WOŚP

Na konto Fundacji w tym roku wpłynęła kwota 210 813 830,10 PLN. To najwyższa kwota od początku istnienia WOŚP, a w porównaniu do roku ubiegłego o ponad  20 mln wyższa.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy, m.in. zestawów endoskopów laryngologicznych, egzoskopów i laserów diodowych.

To niesamowity wynik, za który wszystkim bardzo dziękujemy! Tu nie chodzi o rekordy – od samego początku mówimy, że to nie rekord jest czymś, co nas napędza. Najbardziej napędza nas to, że jesteśmy razem - że zagraliśmy znów wszyscy, jako Polacy, na całym świecie... Fundacja to miliony Polaków - to nie tylko zespół Fundacji, ale symbol wszystkich Polaków, którzy chcą z nami grać, myślą w sposób społeczny, są otwarci na ludzi i chcą swoją pracą wzmacniać to, co tworzy Polskę uczciwą, zdrową, pełną szacunku i troszczącą się o wszystkich. Taką Polskę tworzymy i to nie tylko przez ten jeden dzień Finału.
-Jurek Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP


Do zbiórki przyczyniły się niewątpliwie 1362 sztaby, 75 tys. wolontariuszy. Ze względu na pandemię Polacy częściej korzystali z wpłat elektronicznych, e-skarbonek, skarbonek online.

Ale zasługa to przede wszystkich wielkich, otwartych i gorących serc Polaków, którzy pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią nie szczędzili środków na kolejne zakupy ratujące zdrowie i życie.  

 

 

Źródło: www.wosp.org.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA