Dzisiaj jest: 18.6.2021, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Wolne miejsca czekają na chętnych w dolickim DPS.

Dodano: 3 miesiące temu

Minął już rok od chwili wybuchu pandemii, która w szczególny sposób dotknęła podopiecznych domów pomocy społecznej.

Wolne miejsca czekają na chętnych w dolickim DPS.

Dzięki wprowadzonym obostrzeniom i reżimowi sanitarnemu, DPS w Dolicach prowadzony przez Powiat Stargardzki uniknął dramatycznych sytuacji. Wspierany finansowo z powiatowego budżetu, a także  za pośrednictwem unijnym funduszy na przeciwdziałanie skutkom COVID- 19, placówka przy Wiśniowej zapewnia wysoki standard opieki, zapewnionej w tych wyjątkowych warunkach. Ważna jest też informacja o nowych miejscach, czekających na zainteresowanych ofertą dolickiego DPS.

 

W Domu Pomocy Społecznej przygotowano łącznie 12 wolnych miejsc, przeznaczonych dla osób przewlekle, somatycznie chorych- z gwarancja profesjonalnej opieki świadczonej przez kadrę placówki przy Wiśniowej.
 

W dobie pandemii dolicki DPS funkcjonuje  w normalnym trybie, ale z zachowanymi obostrzeniami oraz reżimem sanitarnym. Podopieczni domu mogą uczestniczyć w warsztatach terapii zajęciowej, a także korzystać z  fizjoterapii.
 

Mimo wprowadzonych ograniczeń- z zakazem odwiedzin na czele, w kameralnej formie organizowane są imprezy- cykliczne i sezonowe. Do dyspozycji mieszkańców  jest również kaplica z możliwością uczestnictwa w nabożeństwach.
 

Pięknie utrzymany ogród, jakim dysponuje dolicki DPS sprzyja zajęciom w plenerze, spacerom i spotkaniom. Bliskość lasu i natury wpływa równie kojąco na mieszkańców, przynosząc ulgę w warunkach pozwala na normalne funkcjonowanie pomimo aktualnych obostrzeń.
 

Personel domu pracuje w reżimie sanitarnym stosując środki ochrony osobistej i dezynfekcję. Spośród 45- osobowej kadry, przeciw COVID- 19 zaszczepiło się już 31 pracowników DPS.  

Ponadto dom przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, wyposażony w  nowoczesną i pojemną windę. Mimo obowiązującego zakazu odwiedzin, dzięki współpracy z Fundacją MILON, podopieczni wspierani przez asystenta mogą kontaktować się zdalnie z bliskimi, korzystając ze sprzętu komputerowego, kupionego wcześniej przez fundację.
 

DPS w Dolicach dostosowany jest dla osób wymagających  całodobowej opieki, które zostały skierowane z Ośrodka Pomocy Społecznej w miejscu stałego pobytu. Miesięczny koszt pobytu wynosi obecnie  4 206,73zł.
 

Zainteresowani możliwością opieki mogą skontaktować się z dolickim DPS telefonicznie pod nr.: 91 564 00 23 lub mailowo:

http://dpsdolice@post.pl
 

Na zdjęciu: budynek Domu Pomocy Społecznej w Dolicach.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2021. Photos by Anna Wardal. Cz.2