Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Większość kadry szkół i placówek oświatowych Powiatu Stargardzkiego- zarejestrowana do pierwszej tury szczepień.

Dodano: 2 miesiące temu

Szczepienia nauczycieli przeciw COVID- 19 rozpoczęte w drugim tygodniu lutego,

Większość kadry szkół i placówek oświatowych Powiatu Stargardzkiego- zarejestrowana do pierwszej tury szczepień.

obok nauczycieli klas I- III objęły kolejne grupy kadry pedagogicznej, zatrudnionej w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Stargardzki. Punktem szczepień dla nauczycieli placówek oświatowych Miasta i Powiatu Stargardzkiego jest Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny ZOZ w Stargardzie, który w przyjętym systemie pełni rolę szpitala węzłowego.

Rejestracją nauczycieli, którzy zadeklarowali przyjęcie szczepienia, zajęli się dyrektorzy szkół, korzystający ze specjalnego formularza w cyfrowym Systemie Informacji Oświatowej. Zgodnie z rekomendacjami działającej przy premierze Rady Medycznej, nauczycielom poniżej 60. roku życia  podawana jest szczepionka AstraZeneca. Nauczyciele, którzy mają więcej niż 60 lat, mają natomiast  możliwość  zaszczepienia się preparatem firm BioNTech/Pfizer i Moderna.
 

Zgodnie z danymi, jakie Wydział Oświaty Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego zebrał  z obu liceów, czterech zespołów szkół i Szkoły Podstawowej Specjalnej, a także Centrum Kształcenia Zawodowego, Bursy Szkolnej i Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, na ogółem 471 nauczycieli, wolę zaszczepienia się wyraziły 334 osoby, co stanowi 70,9 proc. ogółu uprawnionych. Dane te mogą być obciążone marginesem błędu z uwagi na fakt, że część nauczycieli dokonała rejestracji do szczepienia w innej szkole niż placówka ich stałego zatrudnienia. Wszyscy mogli rejestrować się w systemie do piątku, 19. lutego.
 

Zgodnie z kolejną nowelizacją rządowego rozporządzenia w sprawie  obostrzeń stanu epidemii,  do szczepień przeciwko COVID- 19 w tzw, grupie I będą mogli się rejestrować także pracownicy oświaty, którzy nie są nauczycielami w szkołach i placówkach.
 

Tekst zilustrowany plakatem resortu zdrowia zachęcającym do szczepień nauczycieli

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA