Dzisiaj jest: 18.1.2021, imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Świętuj Rok Lema z MDK

Dodano: tydzień temu

Młodzieżowy Dom Kultury zachęca do włączenia się w obchody setnych urodzin Stanisława Lema – jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy science fiction.

Świętuj Rok Lema z MDK

Z tej okazji w MDK pojawi się wystawa. Aby mieć w niej swój udział, wystarczy napisać na kartce A4 ulubiony cytat z wybranej powieści autora.
 

Zgłoszenia są przyjmowane do 26.02. (piątek). Można przyjść do MDK przy ul. Portowej 3 i wylosować fragment na miejscu, wybrać coś samemu lub poprosić o przesłanie cytatu mailowo (imprezy@mdk.stargard.pl). Przepisane słowa S. Lema trafią na okolicznościową wystawę w Galerii Kominkowej. MDK planuje też słuchowisko on-line.
 

Warto zaglądać na stronę www.roklema.pl. To serwis poświęcony setnym urodzinom pisarza. Można tam znaleźć informacje o różnych inicjatywach, konkursy z nagrodami oraz niepublikowane dotąd materiały. 2021 został uznany przez sejm rokiem Stanisława Lema. W całej Polsce – także w Stargardzie – organizowane będą wydarzenia upamiętniające autora „Solarisa” i „Kongresu futurologicznego”.
 

Grafika: MDK w Stargardzie

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa. Galeria