Dzisiaj jest: 18.1.2021, imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Stargard otrzymał prawie 6 mln na Covid-19. Na co wyda pieniądze?

Dodano: tydzień temu Autor:
Redakcja poleca!

Gmina Miasto Stargard w 2020 roku otrzymała prawie 6 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

Stargard otrzymał prawie 6 mln na Covid-19. Na co wyda pieniądze?

Pieniądze mogą być przeznaczone tylko na wydatki majątkowe. Na co zostaną wydane?

Pieniądze przeznaczone na przeciwdziałanie Covid-19 pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dokładnie do miejskiej kasy trafiło 5 970 608 zł. Zgodnie z uchwałą Rady Ministrów z 23 lipca 2020 r. wsparcie może być przeznaczone wyłącznie na wydatki majątkowe.

Prezydent Rafał Zając ustalił plan finansowy rachunku Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 Gminy Miasta Stargard, w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do opracowania takiego planu zobowiązuje ustawa z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Według jej zapisów środki z Funduszu należy gromadzić na wydzielonym rachunku dochodów przeznaczając je na wydatki związane z przeciwdziałaniem Covid-19 w ramach planu finansowego tego rachunku.

Urząd Miasta podjął decyzję, by wykorzystać środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w 2021 r. na współfinansowanie przedsięwzięć związanych z inwestycjami w mieście. Z tych pieniędzy zostanie sfinansowania budowa ul. Metalowej, budowa Obwodnicy Północnej Miasta Stargard oraz budowa parkingu Park&Ride przy ul. Barnima wraz z przebudową ul. Księcia Barnima I w Stargardzie.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. W sumie Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych wypłaci jednostkom samorządu terytorialnego ponad 12 mld zł m.in. na budowę żłobków, przedszkoli czy dróg.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa. Galeria