Dzisiaj jest: 7.3.2021, imieniny: Flicyty, Kajetana, Pauli

mObywatel – wykorzystaj jego możliwości, a Twój portfel odetchnie z ulgą. Cz.1

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Wbrew pozorom w tekście nie znajdziecie reklamy jedynego słusznego sposobu na zmniejszenie wydatków w domowym budżecie,

mObywatel – wykorzystaj jego możliwości, a Twój portfel odetchnie z ulgą. Cz.1

a krótki opis bardzo przydatnej aplikacji, która pozwoli znacząco odchudzić Wasz portfel.
mObywatel, bo o tej aplikacji mowa, jest dostępny do pobrania za darmo zarówno na telefony z systemem Android jak i iOS (Apple). Aby móc w pełni korzystać z jej możliwości niezbędne jest posiadanie Profilu Zaufanego lub e-dowodu i telefonu z czytnikiem NFC i zainstalowaną aplikacją eDO App.

Jakie moduły oferuje mObywatel?
mTożsamość -  pozwala w prosty sposób potwierdzić swoją tożsamość. Znaleźć tam można,  między innymi, swoje zdjęcie, PESEL czy informacje na temat dowodu osobistego Należy jednak pamiętać, że są miejsca gdzie nadal niezbędne jest okazanie tradycyjnego dowodu jak chociażby bank, lotnisko czy notariusz. Warto więc pamiętać, że mTożsamość nie zastępuje w pełni dowodu osobistego.
mLegitymacja Szkolna – jest to po prostu elektroniczna wersja legitymacji szkolnej, którą można dodać do aplikacji poprzez zeskanowanie jej kodu.
mLegitymacja Studencka – jest to po prostu elektroniczna wersja legitymacji studenckiej, którą można dodać do aplikacji poprzez zeskanowanie jej kodu.
eRecepta – pozwala uzyskać dostęp do każdej wystawionej recepty dzięki czemu zgubienie kodu odbioru, bądź ustalenie tego ile opakowań leku pozostało nam do wykupienia w ramach jednej recepty nie stanowi już żadnego problemu.
mPojazd – elektroniczna wersja dowodu rejestracyjnego, w którym oprócz informacji na temat pojazdu, można znaleźć informacje na temat terminu ważności ubezpieczenia i badania technicznego.
mPrawo Jazdy  - elektroniczna wersja prawa jazdy znajdziemy tam między innymi zdjęcie właściciela jego numer PESEL, datę ważności prawa jazdy, a także informacje o posiadanych przez kierowcę uprawnieniach.
Punkty karne – pozwala w prosty sposób sprawdzić ilość punktów karnych naliczonych za jazdę niezgodną z przepisami.
Koronawirus – informator – zawiera najnowsze informacje dotyczące koronawirusa.
Polak za granicą – pozwala zapoznać się z najważniejszymi informacjami Ministerstwa Spraw Zagranicznych na temat potencjalnych niebezpieczeństw związanych z wyjazdem do konkretnych krajów.

Jak widać mObywatel pozwala w znaczący sposób odchudzić portfel. Elektroniczne wersje prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego czy legitymacji studenckiej zwolnią trochę miejsca zastępując swoje tradycyjne wersje.

Niezaprzeczalnym atutem aplikacji jest możliwość posiadania wielu ważnych dokumentów w jednym miejscu, zawsze pod ręką. Aplikacja jest stale rozwijana co daje nadzieję, że już wkrótce stanie się jeszcze bardziej uniwersalna i użyteczna. Gorąco polecamy mObywatela nie tylko pasjonatom nowinek technologicznych, ale też każdemu, kto ceni sobie wygodne rozwiązania technologiczne.

Koniec cz. 1. A w części 2 - mObywatel – co nowego na horyzoncie?

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
III KONKURS PIOSENKI "Złoty Mikrofon" - wręczanie nagród. Galeria