Dzisiaj jest: 23.1.2021, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Jazzowe klimaty obecne jesienią- lecz tym razem wyłącznie w sieci

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!

W kalendarz wydarzeń jesieni wpisywały się już od dłuższego czasu koncerty muzyki synkopowanej z metrum na trzy czwarte, organizowane pod patronatem Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej.

Jazzowe klimaty obecne jesienią- lecz tym razem wyłącznie w sieci

Cykl koncertów i warsztatów pod hasłem Jesiennego Jazzu, z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej, gromadził wielu fanów i słuchaczy. Stanowił także nawiązanie do muzycznej historii miasta, znanego z żywiołowego rozwoju klubów jazzowych i wykonawców, zdobywających laury na krajowych i  międzynarodowych festiwalach, Zwieńczeniem spotkań i warsztatów okazywał się koncert na Dużej Scenie SCK. Tym razem pandemia pokrzyżowała wszystkie plany. Także i te związane z Jesiennym Jazzem- ale nie do końca…
 

Stargardzcy muzycy, zauroczeni synkopowanym rytmem i brzmieniem, na przekór obostrzeniom i trudnościom zdecydowali bowiem o kontynuowaniu tradycji Zaduszek Jazzowych. Przygotowują koncert, który tym razem wyjątkowo przenoszą do sieci. W wirtualnym przedsięwzięciem muzycznym uczestniczyć można, za pośrednictwem kanału you tube w andrzejkowy wieczór, 30 listopada.
 

Wirtualne Zaduszki Jazzowe organizuje Stowarzyszenie B- moll i MDK, we współpracy z wieloma twórcami przedsięwzięć kulturalnych i artystycznych w mieście. Koncert swoim patronatem objęła także Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska.
 

Koncertem Zaduszek Jazzowych stargardzcy artyści chcą upamiętnić tych, którzy odeszli- swoich kolegów, przyjaciół i bliskich, tworzących przez lata stargardzka kulturę. W ramach wirtualnych Zaduszek zobaczymy i usłyszymy Aleksandrę Krysian, Katarzynę Turską i Dorotę Witkowską, a także Eryka Wielebę i Artura Słowika. Wystąpią również:  Maciej Dura- Pomarański, Piotr Korzeniowski i Wojciech Gurak.
 

Za pośrednictwem you tube zaprezentują się nam również formacje Funk Material w składzie: Krzysztof Kuśmierek, Przemek Wieleba, Kamil Zuchowski, Radosław Dziakowicz i Krzysztof „Drwal” Rozesłański. Usłyszymy także grupę The Gamones. Muzyczny projekt tworzą: Anna Blejder, Arkadiusz Rybij, Dariusz Stopczyński, Grzegorz Jarecki oraz Maciej Niedzielski.

Za oprawę dźwiękową, wizyjną i muzyczną wirtualnego koncertu pełną odpowiedzialność biorą na siebie: Pracownia fotograficzna MDK z Waldemarem Jaszczakiem na czele, wespół z Adrianem Barczakiem- filarem Pracowni Dźwięku  Domu przy Portowej. Przedsięwzięcie wspierają partnerzy- Powiat Stargardzki i Towarzystwo Przyjaciół Stargardu.

Wirtualne Zaduszki są także możliwe dzięki wsparciu, udzielonemu przez Stargardzką Izbę Gospodarczą, komunalne spółki PEC i MPGK oraz fundację Pro Academy.
 

Zaduszkowe Jam Session online na kanale you tube rozpocznie się w poniedziałek, 30 listopada o godz. 19. Zapraszamy zatem do sieci, tęskniąc za powrotem na scenę naszych muzyków- już w „popandemicznym czasie”…

Najedź kursorem, kliknij i powiększ

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - Polski Cukier Toruń. GALERIA