Dzisiaj jest: 15.5.2021, imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii

Kto zezwolił na centrum handlowe przy ul. Piłsudskiego?

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Od kilku miesięcy przy ul. Piłsudskiego powstaje centrum handlowe.

Kto zezwolił na centrum handlowe przy ul. Piłsudskiego?

Znamy już jego najemców. Budynek wyróżnia się spośród otoczenia, na co uwagę zwracają mieszkańcy.

Budowa nowego kompleksu handlowo-usługowego przy ul. Piłsudskiego 17 zmierza ku końcowi. Obecnie w Pasażu Ina prowadzone są prace wykończeniowe. Wszystkie przygotowane lokale mają już swoich najemców. Mieszkańcy zwrócili jednak uwagę, że bryła budynku wyróżnia się na tle obiektów, które zlokalizowane są na ul. Piłsudskiego. Nie tylko kolorystycznie, ale również futurystycznie.

Czy inwestycja jest zgodna z planem zagospodarowania?

Radni Rady Miejskiej Zdzisław Wilk i Norbert Śliwa poinformowali, że w czasie pełnienia swoich dyżurów, zgłosiła się do nich mieszkanka Stargardu. Zapytała na jakiej podstawie wydano zezwolenie budowy lokali handlowych przy ul. Piłsudskiego 17 bez zachowania wymogów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Stargardu w rejonie ulic Wojska Polskiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego i Marii Konopnickiej. Mieszkanka zwróciła uwagę, że nie został zachowany historyczny układ urbanistyczny kwartału zabudowy, nie dotrzymano wysokości zabudowy od 3 do 4 kondygnacji nadziemnych oraz brak jest ogólnodostępnego parkingu podziemnego dla obsługi strefy śródmiejskiej.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Stargardzie, nieruchomość przy ul. Piłsudskiego 17 zlokalizowana jest na terenie objętym ustaleniami planu miejscowego miasta Stargard dotyczącego terenu w rejonie ulic Wojska Polskiego, Marii Konopnickiej, Dworcowej oraz Osiedla Tysiąclecia. Ustalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego mówią m.in., że architekturę obiektów w pierzei ul. Piłsudskiego należy kształtować jako formę współczesną, inspirowaną sąsiednią zabudową historyczną, o dopuszczalnej wysokości zabudowy od 2 do 4 kondygnacji nadziemnych, lecz nie więcej niż 15,5 m. W zabudowie frontowej od ul. Piłsudskiego i Mickiewicza dachy dwuspadowe o prostej formie i kącie pochylenia połaci dachowych od 25 st. do 45 st., bez akcentów architektonicznych. W planie znajduje się również zapis, że dla wszystkich inwestycji na terenach objętych planem należy zapewnić w granicach własnej działki odpowiednią, ze względu na przeznaczenie i wielkość obiektu, ilość miejsc parkingowych.

Opinia pozytywna, znamy najemców

Współczesna architektura nowego budynku przy ul. Piłsudskiego uzyskała pozytywną opinię Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Zastosowano w nim odpowiednią zabudowę o formie dwukondygnacyjnej przykrytej dachem dwuspadowym o nachyleniu 35 st., wskaźniki i gabaryty są zgodne z planem miejscowym. Stosownie do wymagań planu miejscowego wymaganą dla zaprojektowanej zabudowy ilość miejsc postojowych inwestor zaprojektował w granicach działek inwestycyjnych. Nie wystąpiła zatem potrzeba realizacji dodatkowo parkingu podziemnego dla zbilansowania miejsc postojowych. Zgodnie z planem miejscowym zaprojektowano 1 miejsce parkingowe na każde 50 m kw. powierzchni użytkowej lokalu handlowego. W obiekcie zaprojektowano 20 miejsc parkingowych dla 12 lokali handlowych o pow. od 56,32 do 148,97 m kw.


Znani są już najemcy nowego pasażu handlowego. W lokalach znajdowały się będą: sklep Agrofirmy Witkowo, sklep firmowy Mlekovita, dietetyk, kiosk, stargardzka firma dostarczająca Internet w technologii światłowodowej, firma projektująca i wykonująca instalacje domów inteligentnych, dwa chińskie markety oraz restauracja azjatycka. Będzie także gabinet rehabilitacji powiązany z przedszkolem "Tęczowa Przygoda".

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
5. Bieg Forsycji. GALERIA